MEDYCYNA ESTETYCZNA

 

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi metodami poprawy urody. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie i modelowanie ust są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.
 
Zgodnie z definicją, medycyna estetyczna zajmuje się głównie profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcjami mającymi odtworzyć stan sprzed tego procesu. Mówiąc ogólnie, poprzez drobne, nieinwazyjne zabiegi ma odmłodzić naszą skórę, pozbyć się zmarszczek, czy poprawić drobne defekty estetyczne, które wpływają negatywnie na naszą samoocenę - blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi, itp.

Wiele kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej właśnie po to, aby cofnąć czas, który najbardziej widoczny jest na naszej skórze. A przecież skóra, to nie tylko nasza twarz, lecz całe ciało. A kobiety mają to do siebie, że patrząc w lustro potrafią znaleźć coś, co chciałyby choć lekko poprawić.
Kiedy kończymy 25 lat zaczynamy dokładniej przyglądać się swojej twarzy w lustrze. Tuż przed trzydziestką zauważamy w nim pierwsze zmarszczki, to daje o sobie znać zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego w organizmie. Początkowo widoczne są linie między nosem a ustami, na czole i dookoła oczu. Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, wiotczeje i robi się szorstka i jest to kolejny etap tworzenia się zmarszczek, często sytuację pogarsza nadmierne przebywanie na słońcu.
Kolejnym kobiecym wrogiem, z którym walczy medycyna estetyczna, jest cellulit – problem niezależny od wieku, wagi czy też siedzącego trybu życia. To inaczej „pomarańczowa skórka”, z którą zmagają się zarówno młode dziewczęta jak i dojrzałe kobiety. Najczęściej jego przyczyną jest brak ćwiczeń, nieodpowiednia dieta czy po prostu hormony.
 
Częstym towarzyszem cellulitu są rozstępy – czerwone, a następnie perłowobiałe pręgi, których przyczyną jest nadmierne rozciąganie się skóry w krótkim czasie, stąd ich występowanie u kobiet w ciąży, ale także są powodem otyłości, stresu, czy niedożywienia. Główne miejsca pojawienia się rozstępów to skóra bioder, piersi, ud, podbrzusza, pośladków, a nawet pach.

 
Orężem w walce z tymi kobiecymi niedogodnościami jest właśnie medycyna estetyczna, która w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach. Nie wymagają one pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie. Warto tu zaznaczyć, że uprawnienia do wykonywania tych odmładzających zabiegów posiadają  wyłącznie lekarze, dlatego są one bezpieczne i nie zagrażają twojemu zdrowiu.