WolumetriaCo zrobić‡, gdy skóra twarzy nie wygląda już tak dobrze jak jeszcze parę lat temu? Rozwią…zaniem jest wolumetria – nieinwazyjny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, który przywraca tkankom objętość‡ i pomaga wymodelować‡ owal twarzy, unosi kości policzkowe, wypełnia zmarszczki, niweluje kurze łapki czy bruzdy wokół ust. Skóra wygląda na znacznie młodszą…, jędrną… i wypoczętą….
Wolumetria twarzy jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. Pomaga przywrócić‡ piękno na twarzy, dłużej zachować‡ młodość‡ i spowolnić procesy starzenia. Zabieg polega na skorygowaniu objętości tkanek miękkich tej części ciała.

Na wygląd twarzy wpływa wiele czynników. Nie tylko upływ czasu, ale również działanie hormonów, zbyt częste kąpiele słoneczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenie papierosów, picie alkoholu, narażenie na czynniki atmosferyczne (wiatr, zimno itp.). Wszystko to wpływa na powstawanie zmarszczek. Pamiętajmy, że skóra zaczyna się starzeż, kiedy spada aktywnoł›ż biologiczna komórek, a procesy regeneracyjne słabną…. Staje się wiotka, cienka i mało elastyczna, brakuje jej jędrności. Pierwsze zmarszczki możesz zatem zauważyć‡ już około 20. roku życia. Znacznie szybciej jednak skóra zaczyna się starzeć po przekroczeniu trzydziestki.

 
Z pomocą może przyjść‡ wtedy wolumetria, której celem jest przywrócenie utraconej objętoł›ci tkankom oraz wymodelowanie konturu twarzy. Zabieg jest bezbolesny (najcz곛ciej przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym) i nieinwazyjny (bez ułźycia skalpela). Po ustaleniu zakresu korekcji tkanek przez specjalistę, pod skórę wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, który następnie jest odpowiednio rozprowadzany. Kwas hialuronowy działa jak „wypełniacz”, którym można modelować‡ twarz i przywrócić jej objętość‡. Preparat pod skórą… jest niewyczuwalny i nie zmienia swojego położenia. Warto wiedzieć‡, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organiźmie, jednak z wiekiem następuje jego utrata.

 
W czasie zabiegu specjalista może także wymodelować‡ zagłębienia w okolicach skroni, kości policzkowe, kształt podbródka czy obrys ust, zlikwiduje tzw. kurze łapki czy zmarszczki wokół warg. Preparat wolumetryczny przywraca naturalną… objętość‡ w miejscach, w których nastą…piło największe zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu zmarszczki są… wygładzone, kości policzkowe uwydatnione i uniesione, poprawia się kontur twarzy, brwi nie opadają…, policzki stają… się pełne. Skóra odzyskuje młody wyglą…d. Efekt jest natychmiastowy, można go porównać‡ do liftingu.

Po zabiegu:

Zabieg trwa ok. 30 minut. W czasie zabiegu może pojawić‡ się uczucie „rozpierania” w tkance podskórnej, stą…d wskazanie do znieczulenia miejscowego. Przez parę dni po zabiegu modelowane miejsce może pobolewać‡, czasem pojawia się też zaczerwienienie i obrzęk.
Jest niezwykle istotne, aby po wszystkim nie przebywać‡ na intensywnym słońcu, należy unikać‡ wyczerpują…cych ćwiczeń fizycznych. Okolic, w których został przeprowadzony zabieg, przez kilka godzin nie należy masować‡ czy dotykać‡, trzeba unikać‡ nadmiernej ekspresji twarzy.
„Wypełniacz” jest odporny na działanie wolnych rodników i rozkład enzymatyczny, zapewnia również tkankom odpowiedni poziom nawilżenia. Preparaty wolumetryczne wykorzystują… technologię trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego – ich budowa opiera się na trójwymiarowych molekułach sieciujących. Takie „wypełniacze” są zagęszczone, dlatego doskonale nadają… się do modelowania twarzy. Wolumetrię można łączyć‡ z innymi odmładzającymi zabiegami, np. z botoksem.

 

Czego unikać przed zabiegiem:

Dzień„ przed zabiegiem należy unikać‡ aspiryny, nie pić‡ alkoholu. Efekt utrzymuje przez 6-12 miesięcy, choć‡ bywa, że i dłużej; zależy to m.in. od rodzaju oraz ilości użytego preparatu, narażenia na czynniki zewnętrzne, predyspozycji organizmu itp.

Dla kogo dedykowany jest zabieg:

Wolumetria jest także wskazana w przypadku osób, które mają… wiotką…, mało jędrną… skórę po intensywnym odchudzaniu, chciałyby zaokrą…glić‡ zbyt szczupłą… twarz itp. Ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie, więc jest to zabieg w pełni bezpieczny; można się mu poddać‡ w każdym wieku.

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to ciąża i okres karmienia piersią…, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, cukrzyca, miesiączka, epilepsja, skłonność do powstawania blizn przerostowych, uczulenie na składniki preparatu, nadczynność‡ tarczycy, stany zapalne skóry (opryszczka, trą…dzik), łuszczyca, bielactwo, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.