Endermologia

Endermologia
To jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Pomaga nawet w wypadku tłuszczu opornego na dietę i ćwiczenia.
Ciężka walka z cellulitem i „kobiecymi kształtami”? Wszystkie dobrze znamy tę historię. Najpierw wakacyjny relaks, lody, gofry, wino o zachodzie słońca nad morzem, a po powrocie stres, że wszystkie ulubione spodnie jak na złość się zbiegły w praniu;-) Słodycze, nieregularne odżywianie, siedzący tryb pracy oraz niestety geny objawiają się najczęściej w postaci „pomarańczowej skórki” oraz „słodkich” krągłości w okolicach pasa, ud czy bioder.
Na szczęście są sposoby, które nie wymagają od nas wielu wyrzeczeń, a przynoszą pożądane efekty. Jedną z nich jest na pewno endermologia - unikalna metoda leczenia tkanki łącznej opracowana przez francuską firmę LPG w 1986 r., która od tamtej pory stała się sławna na całym świecie. Jest to wszechstronna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i zwalczania cellulitu.
endermologia, szczupłe ciało
Na czym polega zabieg?
Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do odżywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe, ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć nawet oporny na dietę czy gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują… produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.
Dlaczego własnie endermologia?
Na rynku jest dostępnych wiele metod wykorzystywanych w terapii cellulitu, m.in.: ultradźwięki, lasery biostymulujące, fale radiowe, elektrostymulacja, mezoterapia, masaże, podczerwień, presoterapia i inne. Są to metody mniej lub bardziej inwazyjne, z wykorzystaniem prostej lub bardziej zaawansowanej technologii. W związku z tym, że przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, a zmiany, jakie zachodzą w tkance, sa bardzo złożone - o doborze odpowiedniej metody powinien decydować terapeuta na podstawie dokładnej diagnozy i przeprowadzonego wywiadu z klientką.
 
Większość wymienionych metod zazwyczaj działa lokalnie i jednokierunkowo, dlatego - aby uzyskać jak najlepsze rezultaty - warto łączyć różne terapie. Endermologia działa wielokierunkowo na różne zmiany zachodzące w tkance w trakcie powstawania cellulitu, dlatego jest uznana za jedną z najskuteczniejszych metod w walce z tym nieestetycznym defektem skóry.
Jakie są efekty po zabiegu?
Endermologia jest metodą bezinwazyjną, pobudzającą w naturalny sposób procesy zachodzące w tkance. Po serii zabiegów zawsze uzyskujemy efekty terapeutyczne, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Metoda ta znacznie usprawnia krążenie żylne i limfatyczne, pobudza metabolizm komórkowy, odbudowuje strukturę skóry, uaktywnia lipolizę, produkcję kolagenu i elastyny. Ten wielokierunkowy sposób oddziaływania przekłada się na doskonałe efekty estetyczne, czyli wygładzenie skóry objętej cellulitem, redukcja lokalnych odtłuszczonych, ujędrnienie i modelowanie skóry. W jakim czasie uzyskamy taki rezultat terapii uzalełźnione jest od stylu życia klienta, stanu skóry i organizmu. Pierwsze wizualne efekty pojawiają się w połowie ustalonej serii zabiegów.