Kriolipoliza

Chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej? Możesz w tym celu skorzystać z zabiegu kriolipolizy - zobacz, na czym polega.

Kriolipoliza -metoda schładzania-rzeźbienia jest bezinwazyjna, bez igieł  i nacięć chirurgicznych. W trakcie zabiegu bezpieczny aplikator  przykładany jest do powierzchni skóry w celu dostarczenia jej kontrolowanego chłodzenia, które skierowane jest na komórki tłuszczowe i eliminuje je na konkretnych obszarach ciała. Kiedy są one wystawione na chłodzenie komórka tłuszczowa rozpoczyna proces naturalnego usunięcia.  Komórki tłuszczowe poddane chłodzeniu zanikają. Rezultatem jest tak pożądana redukcja krągłości i tkanki tłuszczowej.

Dla kogo zabieg kriolipolizy?

Przede wszystkim dla osób, które nie mają potężnej nadwagi. Kriolipoliza w odróżnieniu od liposukcji nie jest w stanie zdziałać cudów. Z tego powodu o zabiegu nie ma sensu myśleć, gdy walczy się z otyłością.
Tę metodę poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić  z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Przed zabiegiem nie są  potrzebne żadne badania czy nawet szczegółowa konsultacja dermatologiczna.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii w wyniku chłodzenia niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator (głowica chłodząca) zostaje przyłożony do docelowego obszaru w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. Zamrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć komórki) i stopniowo są eliminowane, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Co się dzieje z komórkami tłuszczowymi?  

Natychmiast po wykonaniu zabiegu KRIOLIPOLIZY komórki tłuszczowe zostają zamrożone przez co zmienia się ich struktura - ulegają krystalizacji i rozpadowi. Następnie masaż głowicą ultradzwiękową w  połączeniu z falą akustyczną rozbija ściankę adipocytu (komórki tłuszczowej) i w ten sposób zostaje ona nieodwracalnie zniszczona. Wtedy są one traktowane przez nasz organizm jak trój glicerydy - tłuszcze proste - zostają wyłapane przez układ limfatyczny i przetransportowane do wątroby i nerek gdzie zostają przetworzone i wydalone z ciała.
 
W czasie zabiegu zachodzi apoptoza komórek tłuszczowych w wyniku ekspozycji na zimno, co prowadzi do uwolnienia cytokin i innych mediatorów stanu zapalnego. Jest to po części oszukanie organizmu - gdy zamroźone zostają komórki tłuszczowe mózg odbiera to jako stan zapalny miejscowy. Komórki zapalne stopniowo trawią zajęte komórki tłuszczowe jeszcze w ciągu 2-4 miesięcy po zabiegu. Ta reakcja organizmu jest bardzo wskazana poniewałź jeszcze długo po zabiegu KRIOLIPOLIZY komórki tłuszczowe ulegają dalszej degradacji.

Jakie są odczucia w trakcie wykonywanego zabiegu?

Proszę się niczego nie obawiać odczucia są bardzo przyjemne. Gdy przyłołźona zostaje głowica do KRIOLIPOLIZY odczuwamy miejscowo chłód zbliżony do zimnego kompresu. Ponieważ zimno obkurcza naczynia krwionośne po chwili nie czujemy zupełnie nic.
 

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Na podstawie przeprowadzonych zabiegów zaobserwowano zmniejszenie obwodu talii po pierwszym zabiegu u dwóch klientek dokładnie 9 i 5 cm. Seria zabiegów u innej klientki dała rezultat w talii -18 cm. Im więcej tkanki tłuszczowej tym większy efekt. Jest to sprawa indywidualna ile centymetrów straci dana osoba jednak w przełożeniu na % oznacza to aż do  40% tkanki tłuszczowej mniej!


 

Najlepiej poddać się serii zabiegów wtedy efekt jest spektakularny. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Nie zapomnijmy, też pomimo iż po serii zabiegów efekt będzie bardzo widoczny jednak na ostateczny rezultat poczekamy do 4 m-cy, gdyż tak długo trwa proces eliminacji wszystkich rozbitych adipocytów (komórek tłuszczowych) z naszego ciała.
 
Bardzo ważne jest aby nie dopuścić do kolejnego wzrostu adipocytów. To, że poddaliśmy się zabiegowi KRIOLIPOLIZY i zredukowaliśmy tkankę tłuszczową nie oznacza, że możemy bezkarnie sięgać po słodycze, tłuste potrawy, nie dbać o organizm i zbilansowaną dietę.