Każdego miesiąca wybrane zabiegi w promocyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą.
Zamykanie naczyń krwionośnych
Problem pękających naczynek dotyczy nie tylko twarzy, ale i również ciała. Dlatego też wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zapraszamy na zabieg zamykania naczynek w obrębie wybranych partii ciała.
W zależności od naczynka, indywidualnie dobieramy metodę jego zamknięcia. Zastosowane metody powodują, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.
Jedną z metod jest zabieg elektrokoagulacji:
Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-2 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodni.
Po ok. 3 tygodniach zapraszamy klientkę ponownie, aby ocenić skuteczność metody i ewentualnie domknąć pozostałe naczynka.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- rozrusznik serca
- zaburzenia krzepnięcia
- zaburzenia krążenia
- nie wyregulowana cukrzyca
- ciąża
- Usuwanie naczynek krwionośnych i rumienia
Teleangiektazje to poszerzone drobne naczynia krwionośne, potocznie określane jako pajączki naczyniowe. Teleangiektazja może dotyczyć wszystkich tętniczek, żyłek oraz naczyń włosowatych, które znajdują się bezpośrednio pod skórą, prześwitując przez nie i przyjmując czerwonawą barwę w przypadku naczyń tętniczych lub też sinoniebieską w przypadku naczyń żylnych.
Pierwszym objawem problemów naczyniowych jest nagłe zaczerwienienie skóry pod wpływem różnych czynników, np. promieniowania UV, niskich lub wysokich temperatur, alkoholu, pikantnych potraw, gorących napojów czy też stresu. Rumień bardzo często pojawia się także u kobiet stosujących przez długi czas tabletki antykoncepcyjne
Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe, rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek w postaci drobnych czerwonych "nitek". Tego typu zmiany określamy terminem teleangiektazji. W zależności od objawów klinicznych, wykonanie skutecznego zabiegu wymaga każdorazowo indywidualnego dobrania źródła światła i parametrów impulsu - zabiegi są wykonywane za pomocą lasera.
Dlaczego warto zdecydować się na zamykanie naczynek?
- Jest to skuteczny i w pełni bezpieczny zabieg
- Błyskawiczna korekta niedoskonałości skórnych
- Bezbolesny
- Znacznie redukuje rumień na twarzy
- Redukuje naczynka w obrębie twarzy i ciała
- Redukuje możliwość popękania kolejnych w obszarze tych już uszkodzonych
Przygotowanie do zabiegu:
Przez 4 tygodnie przed zabiegiem okolice, z których chcemy usuwać zmiany naczyniowe, nie mogą być opalane. Nie można również stosować preparatów samoopalających przez ok. 10 dni przed zabiegiem.
Przeprowadzenie zabiegu:
Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której dobiera się najlepsze urządzenie w celu usunięcia zmian. Miejsce leczone poddane jest bezpośredniemu działaniu laserem. Naczynia zostają uszkodzone, a następnie usuwane przez organizm przez okres 2-8 tygodni. W przypadku rozległych lub wielowarstwowych zmian zabieg trzeba powtórzyć.
Linijne położone zmiany naczyniowe na nogach zazwyczaj świadczą o większej niewydolności naczyniowej związanej z dużymi naczyniami. W takich przypadkach zabieg usunięcia drobnych naczyń musi być połączony z laserowym leczeniem żylaków.
Po zabiegu:
Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zazwyczaj zaczerwieniona i rozgrzana, czasami może też wystąpić delikatny obrzęk. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub dni. Zazwyczaj około 1 godziny po zabiegu można wykonać makijaż , należy jednak unikać podrażnienia tych okolic.
Przez 4 tygodnie nie wolno opalać miejsc poddanych zabiegowi, a w przypadku dłuższego nasłonecznienia wymagane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych o wartości nie mniejszej niż 50.
Przeciwwskazania:
opalona skóra
stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
niewyrównane choroby tarczycy, przysadki, nadnerczy
niewyrównana cukrzyca
epilepsja
stosowanie antykoagulantów - leków obniżających krzepliwość krwi
zaburzenia krzepliwości krwi
rozrusznik serca lub wewnętrzny defibrylator
bliznowce, upośledzenia struktury skóry oraz gojenia w obrębie zabiegu