Category Massages
mezoterapia

Szukasz zabiegu, który przyczyni się do usunięcia oznak starzenia się skóry? Do niedawna było to możliwe jedynie za sprawą kosztownych i inwazyjnych technik chirurgii plastycznej. Jednak współczesna medycyna estetyczna poczyniła milowy krok w dziedzinie bezpiecznego i co ważne naturalnego odmładzania skóry. Dzięki temu w ofercie Kliniki Reha-Med czeka na Ciebie najbardziej zaawansowana technologia odbudowy i rewitalizacji skóry Dermapen. Czym właściwie charakteryzuje się zabieg i jakie efekty jest w stanie Ci zapewnić? Wszystkie niezbędne informacje o tej rewolucyjnej metodzie znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest Dermapen?

Samo urządzenie Dermapen to niewielki aparat, na pierwszy rzut oka przypominający grube pióro, wyposażony w kilkanaście pulsacyjnych igieł. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen to mezoterapia mikroigłowa, podczas której nakłuwamy Twój naskórek niewielkimi igłami, tworząc w ten sposób mikrouszkodzenia. Właśnie dzięki tym mikroskopijnym uszkodzeniom pobudzamy naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz do biologicznej indukcji kolagenu i elastyny. Oznacza to, że zabieg Dermapen wykonany w Klinice Reha-Med z powodzeniem pozwoli Ci pozbyć się zmarszczek, wyostrzyć owal twarzy, usunąć nadmiar wiotkiej skóry, a także sprawi, że stanie się ona jędrna, elastyczna, zauważalnie młodsza o kilka lub nawet kilkanaście lat.

Dzięki Dermapen możemy:

 • cofnąć proces starzenia się skóry
 • naturalnie odmłodzić skórę na poziomie komórkowym
 • wzmocnić skórę poprawiając jej gęstość, elastyczność i jędrność
 • zwiększyć produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze
 •  usunąć blizny, rozstępy oraz przebarwienia

Większa wchłanialność składników odżywczych

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen poza oczywistą zaletą, jaką jest przebudowa najgłębszych warstw skóry, kryje w sobie jeszcze jeden sekret odpowiadający za niebywałą skuteczność zabiegu. Chodzi o zdolność przekazywania składników odżywczych w głąb tkanek. Dlaczego to takie ważne? Jak wiesz, naskórek stanowi barierę chroniącą skórę przez wnikaniem niepożądanych czynników zewnętrznych. Niestety, bariera ta stanowi również silną zaporę przed substancjami zawartymi w kosmetykach, które aplikujesz na cerę w celu polepszenia jej kondycji. Stąd też zbawienne okazują się mikronakłucia, które otwierając drobne kanaliki w skórze, pozwalają nam przetransportować wysokie stężenie dobroczynnych składników, takich jak witaminy, biopeptydy czy kwas hialuronowy bezpośrednio w głąb tkanek. Dzięki temu po zabiegu Twoja cera stanie się odżywiona, nawilżona, wygładzona oraz wyraźnie rozpromieniona.

Co dzieje się w organizmie podczas zabiegu?

 1. Bezpośrednio po zabiegu w Twoim organizmie dochodzi do wydzielania czynników wzrostu i tworzenia nowych komórek naskórka, które gdy dojrzeją, staną się nową, zdrową i prawidłowo odbudowaną skórą.
 2. Kolejnym etapem jest przebudowa skóry, w której powstają nowe wiązania kolagenowe i elastynowe.
 3. Nawet do kilku miesięcy po zabiegu poprawie ulega unaczynienie skóry, której struktura za sprawą nowego kolagenu każdego dnia staje się gładsza, zdrowsza i młodsza.

Postępowanie po zabiegu:

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a po jej wykonaniu możesz wrócić do normalnej aktywności. Jedynie bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, który znika samoistnie po 1-2 dniach. W tym czasie warto pozwolić skórze na regenerację i zrezygnować z obciążającego makijażu. Dodatkowo do 4 tygodni po zabiegu powinnaś unikać promieni słonecznych, chroniąc skórę kremami z filtrem UV.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • miejscowe zapalenia skóry,
 • aktywne infekcje i otwarte rany,
 • opryszczka

ZAPRASZAMY!