Category Massages
pomarańcza

Cellulit powstaje, gdy tkanka tłuszczowa, woda lub inne produkty przemiany materii są nierównomiernie rozmieszczane pod powierzchnią naskórka. Wtedy, na skórze ud, pośladków, bioder, czy brzucha zauważyć możesz charakterystyczne zgrubienia i fałdy, które niestety potrafią zniwelować marzenia o pięknej i smukłej sylwetce. Co ciekawe, cellulit nie jest powszechnym problemem jedynie wśród osób z nadmierną tkanką tłuszczową i bardzo często dotyka osoby szczupłe, przestrzegające diety oraz uprawiające regularną aktywność fizyczną. Jak więc mu zaradzić? W Reha-Med znamy nie jeden, a kilka sposobów, dzięki którym skórę pomarańczową pożegnasz raz na zawsze!

Zanim zdradzimy Ci sekret na jędrną, smukłą sylwetkę bez cellulitu, warto, abyś poznała nie tylko rodzaje, ale też główne przyczyny wpływające na powstanie skórki pomarańczowej.

Rodzaje cellulitu:

1. Cellulit wodny (twardy) – to cellulit tworzony przez zalegającą w organizmie wodę, który powstaje najczęściej w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi i limfy, niewłaściwej diety oraz z powodu zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu.

2. Cellulit lipidowy, inaczej tłuszczowy (miękki) – powstaje w wyniku nadmiernego gromadzenia się w organizmie kwasów tłuszczowych, a następnie ich nierównomiernego rozmieszenia pod tkanką skórną.

3. Cellulit cyrkulacyjny (mieszany) – to wyjątkowo oporny i trudny do zwalczenia rodzaj cellulitu. Powstaje z nieprawidłowo funkcjonujących włókien kolagenowych otaczających tkankę tłuszczową, które zaburzają prawidłowe krążenie krwi oraz uniemożliwiają dotlenienie komórek.

Stopień zaawansowania zmian:

Faza I  –  skóra jest gładka podczas stania i leżenia, lecz po ujęciu w fałd pojawiają się na niej nierówności.

Faza II  – skóra jest gładka w pozycji leżącej, natomiast w pozycyj stojącej widać na jej powierzchni nierówności.

Faza III  – powierzchnia skóry jest nierówna, zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej, pojawiające się grudki mają około 1 mm wielkości.

Faza IV  – komórki tłuszczowe zbijające się w duże guzki o wielkości od 2 do 20 mm.

Poznaj nasze bezkonkurencyjne zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu nawet w najbardziej zaawansowanej fazie! 

Endoshape

Zabieg EndoShape łączy w sobie kombinację aż 3 technologii, takich jak Vacuum z masażem, biopolarna technologia RF oraz kawitacja ultradźwiękowa. Dzięki temu jest to innowacyjna metoda modelowania sylwetki, którą szczególnie polecamy Ci, gdy zmagasz się z widocznym cellulitem. Wszystko dlatego, że podczas zabiegu działamy na Twoje ciało wielotorowo – z jednej strony za sprawą masażu rozbijamy komórki tłuszczowe i eliminujemy je z organizmu, z drugiej modyfikujemy połączenia komórkowe odpowiedzialne za powstawanie cellulitu, a także stymulujemy do pracy fibroblasty odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

Cellulogia

To bezinwazyjny zabieg antycellulitowy, który pozwoli Ci pozbyć się skórki pomarańczowej bez męczącego wysiłku. Sekret skuteczności tej metody tkwi w masażu, który wykonujemy przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w 6 ruchomych rolek. Dzięki temu uzyskujemy efekt rozbicia komórek tłuszczowych, a co za tym idzie, likwidacji cellulitu oraz trwałej redukcji obwodu ciała.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnej liposukcji oraz jedną z najskuteczniejszych metod umożliwiających pozbycie się skórki pomarańczowej. Cała procedura jest bardzo prosta – za pomocą niewielkiej igły aplikujemy bezpośrednio w tkankę tłuszczową specjalny składnik, jakim jest fosfatydylocholina. Dzięki temu „rozpuszczamy” nadmiar komórek tłuszczowych, których zawartość jest następnie wydalana organizmu przy pomocy procesów metabolicznych.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg redukujący złogi tłuszczu i cellulit znajdujący się w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele, takich jak uda, pośladku, biodra, brzuch. Wszystko za sprawą fal ultradźwiękowych, które dosłownie ”rozbijają” komórki tłuszczowe, a następnie wspomagają usuwanie uwolnionych tłuszczów z organizmu. Dodatkowo liposukcja ultradźwiękowa  rewelacyjnie poprawia jędrność i elastyczność tkanek, dzięki czemu po zabiegu zyskujesz nie tylko smukłe ciało bez cellulitu, ale też gładką oraz napiętą skórę.

Przyjdź na konsultację do naszej kliniki Reha-Med, podczas której dobierzemy dla Ciebie najskuteczniejszy plan zabiegowy. 

ZAPRASZAMY!