I–LIPO – laser do redukcji tkanki tłuszczowej

Urządzenie Lipolaser jest pierwszym zimnym laserem służącym do redukcji tkanki tłuszczowej dostępnym w Polsce. Jest to najnowocześniejsza technologia w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia żadnych śladów na skórze, a utrata w obwodzie miejsca poddanego zabiegowi jest widoczna natychmiast.

Innowacyjność tego urządzenia wynika z zastosowania przełomowej technologii – przetworzonej wiązki zimnego lasera diodowego klasy 3D o silniejszej w porównaniu do podobnych urządzeń mocy. Widzialne światło czerwone lasera o długości fali 650 – 660 nm emitowane przez przyłożone do powierzchni skóry głowice bezboleśnie przenika do tkanki tłuszczowej, gdzie inicjuje i przyspiesza reakcje chemiczne w komórkach – powoduje przyspieszony proces lipolizy, czyli rozpad trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol, które w pewnej części zostają natychmiast zamienione na energię, a pozostała część wydalona drogą fizjologiczną z organizmu. Dodatkowo w miejscach nad węzłami chłonnymi doczepiane są malutkie głowice, które stymulują układ limfatyczny do sprawniejszego działania i wydalania produktów przemiany materii.

Jednorazowy zabieg trwa około 20 minut, a jego efekty widoczne są natychmiast. W celu efektywnego zmetabolizowania uwolnionej z tłuszczu energii, zaleca się wykonanie intensywnych ćwiczeń fizycznych po zabiegu, a bezpośrednio przed nim drenażu limfatycznego.

Dzięki specjalnie dobranym parametrom zimnego lasera, pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu i zaraz po zabiegu może wrócić do codziennych czynności.
Światło zimnego lasera głęboko przenika warstwy skóry i kieruje się do mitochondriów komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu. Efekty tego procesu może zobrazować porównując dojrzałe winogrona z rodzynkami. Już w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają tłuszcz i widocznie zmniejsza się ich rozmiar. Seria zabiegów w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, umożliwia trwałe usunięcie tłuszczu zgromadzonego pod skórą i uzyskanie pięknej sylwetki. Dla podtrzymania efektu, zaleca się powtórzenie serii zabiegów po upływie roku.