Category Organic
Jak pielęgnować cerę tłustą?

Cera tłusta to jedna z najbardziej problematycznych, a jednocześnie najczęściej występujących typów cery, która charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum, często licznymi niedoskonałościami oraz ziemisto-szarożółtym kolorytem. I choć pielęgnacja takiej skóry jest bardzo wymagająca, to wcale nie oznacza, że jako posiadaczka cery tłustej nie możesz cieszyć się jej pięknym, zdrowym i zadbanym wyglądem. Jak więc powinnaś dbać o taki rodzaj cery i jakie zabiegi kosmetyczne wybrać, aby poprawić stan skóry stale przetłuszczającej się i utrzymać jej doskonałą kondycję przez długi czas – to wszystko zdradzimy Ci w naszym artykule.

Cera tłusta – to znaczy jaka?

Prawidłowe określenie typu cery to pierwszy krok do sukcesu. Cera tłusta charakteryzuje się wzmożoną produkcją sebum, objawiającą się charakterystycznym efektem błyszczenia się, szczególnie w strefie T oraz skłonnością do powstawania skórnych niedoskonałości w postaci zaskórników, grudek, krostek i aktywnych stanów trądzikowych.

  1. Nadczynność gruczołów łojowych 
  2. Zgrubienia naskórka w wyniku zaburzenie procesu rogowacenia
  3. Skłonność do infekcji bakteryjnych i grzybiczych 
  4. Słabe ukrwienie, niedostateczne odżywienie skóry

Jak pielęgnować cerę tłustą?

Podstawą pielęgnacji cery tłustej jest przede wszystkim jej systematyczne oraz dogłębne oczyszczanie i złuszczanie za pomocą peelingów, a także ku zdziwieniu – nawilżanie! Musisz uzmysłowić sobie, że cera tłusta wcale nie jest odpowiednio nawilżona, wręcz przeciwnie często bywa przesuszona, a efekt błyszczenia się skóry nie wiele ma wspólnego z jej nawodnieniem. Niezbędne w pielęgnacji takiego typu cery jest również jej odżywienie, regeneracja, ukojenie oraz ochrona przed promieniowaniem UV.

Nasze zabiegi, które pomogą ci w pełni zadbać o cerę tłustą

Peelingi

W naszej ofercie znajdziesz zarówno peelingi chemiczne, zwane potocznie kwasami, jak i peelingi mechaniczne, takie jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy laserowy peeling węglowy. Efekt złuszczania się naskórka i dogłębnego oczyszczenia cery uzyskujemy w zależności od rodzaju zabiegu poprzez wykorzystanie odpowiednich kwasów złuszczających, w przypadku mikrodermabrazji mechanicznej głowicy ściernej pokrytej kryształkami diamentu lub szafiru, peelingu kawitacyjnego za pomocą fali ultradźwiękowej lub za pomocą światła laserowego i maski węglowej w przypadku peelingu węglowego. Rezultatami systematycznego złuszczania naskórka w naszej Klinice jest dogłębne oczyszczenie cery, jej wygładzenie, rozświetlenie, regeneracja oraz trwała poprawa stanu i kondycji cery trądzikowej poprzez wykorzystania składników aktywnych wykazujących właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Xlase Plus

Terapia nowoczesnych laserem XLASE PLUS bardzo często wykorzystywana jest przez naszych specjalistów w pielęgnacji skóry trądzikowej, która jak wszyscy wiemy, często jest nieodłącznym elementem cery tłustej. Fenomenem takiego zabiegu jest światło laserowe, które bez uszkadzania naskórka dociera do znajdujących się pod skórą tkanek. Oznacza to, że w czasie zabiegu bazujemy na zjawisku termolizy, czyli bez uszkodzenia otaczającego naskórka przekazujemy energię do znajdujących się pod skórą bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za powstawanie i rozwój trądziku. Zabieg jest więc doskonałym narzędziem, dzięki któremu zwalczymy problem trądziku u jego źródła, a także poprzez stymulację odnowy komórkowej i redukcję przebarwień trwale poprawimy stan i wizualny wygląd Twojej cery.

Terapeutyczny zabieg dyniowy Dermaquest

Zabieg dyniowy Dermaquest to nasz absolutny bestseller stworzony do profesjonalnej pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej, z widocznie rozszerzonymi porami i trądzikiem. Ten bogaty w cenne witaminy (C, B1. B2, B6, PP, K, A) zabieg zawiera dodatkowo naturalny miąższ z dyni, który dzięki dużej zawartości beta-karotenu, skutecznie penetruje do najgłębszych warstw skóry, gdzie zmienia się w kwas retinowy, czyli najbardziej aktywną formę witaminy A. Dzięki temu wykorzystując takie właściwości w pielęgnacji cery tłustej, uzyskujemy rewelacyjny efekt oczyszczonej, zregenerowanej, nawilżonej i zmatowionej skóry, która wytwarza znacznie mniejszą ilość sebum, a przez co wolna jest od zaskórników, zmian trądzikowych i innych niedoskonałości.

ZAPRASZAMY!