Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Borykasz się z cerą trądzikową, chociaż okres dojrzewania już dawno masz za sobą? Ciągle pojawiające się nowe wypryski sprawiły, że straciłaś pewność siebie i przestałaś wierzyć, że kiedyś wygrasz batalię o piękną, zdrową skórę? Nie poddawaj się! Trądzik to choroba skórna, która, choć trudna do wyleczenia, wcale nie jest niepokonana! Jako eksperci zapewniamy Cię, że najlepszą formą walki z cerą trądzikową jest odpowiednia, indywidualnie dobrana pielęgnacja zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz naskórka. Jak więc powinna ona wyglądać? Wystarczy, że odwiedzisz Klinikę Reha-Med i zaufasz naszym bestsellerowym antytrądzikowym zabiegom kosmetycznym, które gwarantujemy – już po kilku seriach przyniosą oczekiwaną poprawę kondycji Twojej skóry oraz zastosujesz się do kilku prostych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji domowej!

Kiedy możemy mówić o cerze trądzikowej?

Warto wyjaśnić to pojęcie, ponieważ wiele osób utożsamia ją z czerwonymi, bolącymi wykwitami na skórze. I choć oczywiście takie zmiany są charakterystycznym objawem cery trądzikowej, to warto pamiętać, że problem może mieć łagodniejsze oblicze i przejawiać się np. w postaci podskórnych małych grudek – zaskórników zamkniętych, typowych czarnych kropeczek – zaskórników otwartych, rozszerzonych porów, czy przetłuszczającej się cery. Te wszystkie zmiany – nieleczone i poddawane niewłaściwej pielęgnacji – prowadzą do powstawania czerwonych, bolących wyprysków! Zobacz, jak skutecznie z nimi wygrać, a następnie poprowadzić pielęgnację tak, aby problem już nigdy więcej nie powrócił!

Pielęgnacja cery trądzikowej w Reha-Med opiera się na:

 • przede wszystkim na działaniu od wewnątrz i likwidacji bakterii Propionibacterium acnes
 • zmniejszeniu wydzielania sebum
 • odblokowaniu zatkanych przez łój i inne zanieczyszczenia ujść mieszków włosowych
 • wyleczeniu aktywnych stanów zapalnych
 • dogłębnym złuszczaniu „martwej” warstwy naskórka
 • odpowiednim nawilżeniu cery trądzikowej
 • odżywieniu i ukojeniu podrażnionej zmianami cery

Do walki z trądzikiem wykorzystujemy:

Xlase Plus – potrzebujesz szybkiej i skutecznej pomocy w walce z trądzikiem? W takich sytuacjach – gdy trądzik jest nasilony i wymaga zdecydowanych kroków – sięgamy po zbawienne światło lasera Xlase Plus! Podczas zabiegu wykorzystujemy energię laserową, która przenikając do głębokich warstw skóry, zamienia się w ciepło, a następnie niszczy bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Dodatkowo penetracja falami laserowymi przyczyni się do zmniejszenia gruczołów łojowych oraz regulacji wydzielanego przez Twoją skórę sebum. Po takiej terapii na pewno zauważysz znaczną poprawę kondycji i wyglądu cery – wypryski zostaną w pełni wyleczone, a blizny i przebarwienia potrądzikowe wyeliminowane!

Peelingi – skuteczna walka z trądzikiem zawsze idzie w parze z systematycznym złuszczaniem martwego naskórka i dokładnym oczyszczaniem cery! Dlatego w naszej ofercie czeka na Ciebie naprawdę spora ilość peelingów – chemicznych (tzw. kwasowe), mechanicznych (peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja), laserowych (peeling węglowy). Każdy z nich polega na innym schemacie działania, przy zachowaniu takich samych efektów – dzięki nim uzyskasz świeżą, dogłębnie oczyszczoną oraz wygładzoną skórę bez tendencji do powstawania wyprysków!

Terapeutyczny zabieg dyniowy Dermaquest – to rewolucyjna technika pielęgnacji skóry trądzikowej, dzięki której pozbędziesz się aktywnych stanów zapalnych, a także usuniesz przebarwienia. Zabieg bazuje na cennych witaminach (C, B1. B2, B6, PP, K), których każda cera trądzikowa wręcz łaknie w codziennej pielęgnacji oraz na naturalnym miąższu z dyni, który penetrując przez naskórek zamienia się w kwas retinowy, czyli najbardziej aktywną formę witaminy A! Dzięki temu działamy na Twoją skórę sebioregulująco, zmniejszamy łojotok, niwelujemy tendencję do tworzenia się zaskórników i redukujemy aktywne stany zapalne widoczne na skórze.

Cera trądzikowa – o tym pamiętaj!

 • cera trądzikowa wymaga specjalnej troski i pielęgnacji bogatej w substancje nawilżające oraz odżywiające (dlatego oprócz zabiegów antytrądzikowych, warto, abyś zapoznała się z naszą ofertą zabiegów regenerujących i nawilżających!)
 • w codziennej pielęgnacji zrezygnuj z kosmetyków, w których składzie znajduje się alkohol (nadmiernie wysuszy to Twoją skórę) oraz substancji „zapychających” m.in. parafiny i oleji mineralnych
 • pamiętaj o regularnym oczyszczaniu skóry, rezygnacji z obciążającego makijażu noszonego kilka godzin oraz o systematycznym zmienianiu tych rzeczy, które mają bezpośredni kontakt ze skórą twarzy (ręczniki, poszewki)
 • nie rozdrapuj aktywnych zmian trądzikowych
 • przed oraz po aplikacji kremu zawsze umyj ręce

ZAPRASZAMY!