Category Massages
kobieta jesienią

Każda pora roku przynosi nowe wyzwania w pielęgnacji włosów, jednak to jesień jest czasem, kiedy większość z nas zauważa znaczne pogorszenie ich kondycji, a także często zmaga się z ich nadmiernym wypadaniem. Co jest przyczyną takiego stanu? Przede wszystkim wpływ na osłabienie naszych włosów jesienią mają negatywne czynniki, z którymi przyszło ich się zmagać latem, czyli ekstremalnie wysokie temperatury, suche powietrze i chlorowana woda. Nie bez znaczenia są również grzechy, jakich dopuściłaś się podczas letniej pielęgnacji, zapominając o właściwej ochronie przed słońcem oraz intensywnym nawilżaniu włosów. Gdy jednak osłabione włosy są już faktem, trzeba szybko zainterweniować i pomóc im wrócić do doskonałej kondycji, a najlepiej zrobić to pod okiem profesjonalnego trychologa w Klinice Reha-Med!

Dlaczego włosy jesienią są w złej kondycji?

  1. Jesienią włosy i skóra głowy są mocno wysuszone po lecie. Próbują same obronić się przed suchością i  zaczynają „zmuszać” organizm do unormowania gospodarki wodno-lipidowej. W efekcie skóra głowy zaczyna produkować większą ilość sebum, co powoduje nadmierne przetłuszczanie włosów z równoczesnym wysuszeniem i łamaniem się końcówek.
  2. Kolejnym czynnikiem są zaburzenia hormonalne, z którymi zmagamy się na początku jesieni. Organizm produkuje mniej estrogenu, który odpowiada m.in. za zdrowie włosów - kiedy zaczyna go brakować, stają się one słabe i zaczynają nadmierne wypadać.

Jeżeli i Ty, wraz z nadejściem jesieni, zauważyłaś pogorszenie kondycji swoich kosmyków, odwiedź Klinikę Reha-Med. Przygotowaliśmy dla Ciebie intensywny plan pielęgnacyjny bazujący na kompleksowej terapii osłabionych włosów poprzez ich wzmocnienie, odżywienie i nawilżenie.

Efekty naszych terapii:

  • oczyszczenie skóry głowy
  • regulacja pracy gruczołów łojowych
  • działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne
  • nawilżenie i odżywienie włosów
  • odbudowa zniszczonych włosów
  • wizualna poprawa wyglądu włosów
  • zahamowanie wypadania i pobudzenie cebulek do produkcji nowych kosmyków
  • zwiększenie wchłanialności kosmetyków, stosowanych przez Ciebie w pielęgnacji domowej

Trychologia w Reha-Med wykorzystuje sprawdzone, nowoczesne oraz bezpieczne metody z pograniczna kosmetyki i medycyny estetycznej. W kuracjach regenerujących włosy często sięgamy po kultowe zabiegi, takie jak karboksyterapia, mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, ozonoterapia czy laseroterapia.

Chcąc jeszcze lepiej zadbać o Twoje włosy, uzupełniliśmy naszą bazę trychologiczną o dwa zupełnie nowe zabiegi, jakimi są kawitacyjne oczyszczanie skóry głowa oraz rekonstrukcja włosów.  Zobacz, jak wpłynąć one mogą na stan Twoich włosów i dlaczego warto włączyć je do jesiennej pielęgnacji.

Kawitacyjne oczyszczanie skóry głowy – zabieg jest połączeniem dobroczynnych właściwości soli fizjologicznej oraz fali ultardźwiękowej, która  złuszcza naskórek, odblokowując tym samym gruczoły łojowe oraz wypłukując ich wydzielinę. Dodatkowo kawitacja ultradźwiękowa wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.  Zabieg pozwala dogłębnie oczyścić skórę głowy z martwego naskórka i zalegającego sebum oraz skutecznie reguluje pracę gruczołów łojowych. Po takiej kuracji włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji – natychmiast zauważywszy ich uniesienie, wzmocnienie i odżywienie. Dodatkowo nabiorą one lekkości i zaczną się lepiej układać.

Rekonstrukcja włsów – to czteroetapowy zabieg, podczas którego najpierw oczyszczamy włosy i skórę głowy, a następnie nakładamy na nie specjalne preparaty, mające pomóc w regeneracji, nawilżeniu i odbudowie. Rekonstrukcja włosów jest bardzo przyjemna i przypomina wizytę w ekskluzywnym salonie fryzjerskim. Podczas zabiegu wykorzystujemy naturalne kosmetyki wyglądająca porowatość włosów, odżywkę nawilżającą oraz specjalny preparat zawierający aż 19 aminokwasów, które mają za zadanie odbudować i wzmocnić włosy.

ZAPRASZAMY!