Category Massages
wypadanie włosów

O posiadaniu bujnych, gęstych i zdrowych włosów marzy chyba każdy z nas. Niestety, częstym schorzeniem jest nadmierne wypadanie włosów, a w bardziej zaawansowanych przypadkach łysienie. Problem ten łączy jedno – dotyka kobiety, mężczyzn, a nawet dzieci. Różni się natomiast przyczynami wywołującymi taki stan i powinien różnić się sposobami leczenia. W Reha-Med oferujemy Ci indywidualny schemat terapii, rozpoczynającej się zawsze od szczegółowego wywiadu oraz badania trychologicznego, w celu poznania przyczyny, a następnie dobrania dla Ciebie najlepszej i najskuteczniejszej wersji kuracji.

Dlaczego włosy wypadają?

Utrata włosów w ciągu dnia jest całkowicie normalna i w pewnych granicach nie powinna wzbudzać Twojego niepokoju. Szacuje się, że dziennie tracimy ok. 100 włosów i nie ma w tym stanie nic alarmującego. Problem zaczyna się, gdy na ubraniach, szczotce, podczas mycia oraz innych codziennych czynności pojawia się ich znacznie więcej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w Klinice Reha-Med, w której czeka na Ciebie profesjonalna konsultacja trychologiczna i skuteczna pomoc w walce z problemem wypadających włosów.

Zanim jednak przejdziemy do leczenia, konieczne jest ustalenie przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Najpowszechniejszymi czynnikami takiego stanu są:

 • uwarunkowania genetyczne
 • problemy hormonalne i zdrowotne
 • choroby i infekcje skóry głowy
 • nieodpowiednia dieta uboga w witaminy
 • ciąża
 • stres
 • nieprawidłowa pielęgnacja (w tym agresywne, zbyt często wykonywane zabiegi fryzjerskie)

Co zyskujesz, wybierając terapię w Reha-Med?

W Reha-Med zadbamy o Twoje włosy i skutecznie poprowadzimy terapię, którą poprzedzimy szczegółowym badaniem trychologicznym. Przed przystąpieniem do leczenia wykorzystujemy następujący schemat przygotowawczy:

 • dokładny wywiad
 • ocena stanu skóry głowy
 • ocena stanu mieszków włosowych i pracy cebulek
 • analiza wyników oraz ustalenie przyczyny wypadających włosów
 • odpowiednie leczenie

W Reha-Med stosujemy wiele różnorodnych i nowoczesnych technik leczenia. Jako jedyni w województwie lubelskim posiadamy medyczny laser do specjalistycznego leczenia problemów związanych z wypadaniem włosów oraz chorobami skóry głowy:

Laseroterapia skóry głowy – wykorzystując opatentowany laser, stymulujemy ukrwienie skóry głowy i wzrost włosów, skutecznie hamując ich wypadanie.

Mezoterapia igłowa – to terapia wzmacniająca, odżywiająca oraz regenerująca. Podczas zabiegu substancje aktywne aplikujemy bezpośrednio w sąsiedztwo cebulek włosowych, poprawiając ich stan i stymulując je do produkcji nowych włosów.

Mezoterapia mikroigłowa – frakcjonowanie skóry głowy pozwala wykorzystywanym podczas zabiegu składnikom aktywnym dotrzeć bezpośrednio w głąb tkanek. Mikroigły dodatkowo stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny, przyczyniając się do regeneracji i pobudzenia cebulek do odnowy.

Karboksyterapia – aplikując leczniczy dwutlenek węgla w obszar skóry głowy, skutecznie usprawniamy krążenie krwi, a także wpływamy na produkcję nowych naczyń krwionośnych. Efektem tego jest intensywne dotlenie skóry głowy i wzmożona produkcja nowych włosów.

Elektrostymulacja – w tej metodzie do stymulowania cebulek włosowych wykorzystujemy energię prądu stałego, który dynamicznie pobudza je do regeneracji i wzmożonej pracy.

Ozonoterapia – ozon wykazuje właściwości pielęgnacyjne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Ponadto łagodzi stany zapalne, zapobiega wysuszaniu się skóry głowy i hamuje wypadanie włosów.

Laserowe szczotkowanie włosów –  metoda to polega na wykorzystaniu najnowszej technologii laserowej w celu zahamowania wypadania i pobudzania wzrostu włosów.

Pamiętaj! Nadmierne wypadanie włosów powinno być jak najszybciej zdiagnozowane. Przewlekłe i nieleczone wypadanie włosów może prowadzić do łysienia!  Trafna diagnoza ułatwi i przyspieszy skuteczność terapii, a także zahamuje problem oraz zapobiegnie dalszemu rozwojowi choroby.

ZAPRASZAMY!