Category Organic
klocki

Jak powstaje trądzik?

Zdrowa skóra produkuje niewielkie ilości łoju, który nie tylko nie jest szkodliwy, ale wręcz zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia. Kłopoty zaczynają się, kiedy dochodzi do nadmiernego wydzielania sebum, w wyniku którego kanał odprowadzający łój zostaje zablokowany. Jeśli rozwinie się stan zapalany, na skórze pojawiają się czerwone, bolące krostki. Brzmi znajomo? Jeżeli i Ty borykasz się z trądzikiem, musisz wiedzieć, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest pomoc doświadczonego specjalisty. Kuracje domowe rzadko przynoszą poprawę, ponieważ działają jedynie na powierzchni skóry, a ten problem wymaga zdecydowanie bardziej zaawansowanych metod profilaktyki oraz leczenia.

W naszej klinice kuracją antytrądzikową efektywnie zajmujemy się od wielu lat. Wiemy, jakie metody przynoszą najlepsze rezultaty. Absolutną koniecznością w walce z tym schorzeniem jest inne podejście do każdego przypadku, dlatego zapewniamy Ci indywidualny schemat leczenia oraz fachową pomoc na każdym etapie wizyty. Rozpoczynając terapię trądziku, bierzemy pod uwagę jego postać, nasilenie łojotoku, rozległość zmian, miejsce występowania, skłonność do bliznowacenia, a także ewentualne towarzyszące choroby oraz wcześniejsze leczenie. Wszystko po to, aby zapewnić Ci jak najlepsze efekty pięknej, zdrowej skóry, uzyskane w jak najkrótszym czasie.

Terapia antytrądzikowa w naszej klinice gwarantuje następujące efety:

  • wyleczenie aktywnych stanów zapalnych
  • regulację wydzielanego sebum
  • oczyszczenie ujść gruczołów łojowych
  • usunięcie zaskórników
  • redukcję rozszerzonych porów
  • likwidację blizn potrądzikowych
  • rozjaśnienie przebarwień
  • nawilżenie oraz dogłębną regenerację skóry

Przedstawione efekty są wynikiem technik leczenia takich jak:

MIKRODERMABRAZJA – cera trądzikowa wymaga przede wszystkim regularnego złuszczania.   Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego peelingu wierzchniej warstwy naskórka, która pozwala odsłonić zdrową, gładką, napiętą oraz dogłębnie oczyszczona skórę. Dodatkowo skutecznie zwalcza zaskórniki, zwęża pory oraz usuwa nadmiar wydzielanego sebum, dzięki czemu nie dochodzi do zaczopowania kanału łojowego i powstawania zmian trądzikowych.

PEELING CHEMICZNY – substancje chemiczne (tzw. kwasy) zaaplikowane na skórę prowadzą do złuszczenia i usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka, a następnie wnikając w jej głąb, pobudzają szereg korzystnych mechanizmów. Preparaty stosowane w terapii trądzikowej wykazują również działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także skutecznie usuwają zaskórniki – nie dopuszczają do blokowania ujścia  mieszków włosowych oraz gromadzenia się w nich łoju. W leczeniu trądziku najczęściej stosujemy kwas salicylowy, pirogronowy oraz glikolowy.

LASEROWY PEELING WĘGLOWY – to metoda pozwalająca na połączenie oczyszczającej maski węglowej z możliwościami współczesnej laseroterapii. Zabieg polega na pokryciu dotkniętej problem trądziku skóry specjalną emulsją węglową, a następnie naświetlenie wybranego obszaru promieniami lasera. Takie połączenie przyczynia się do jeszcze intensywniejszego działania – laserowy peeling węglowy doskonale oczyszcza skórę, zwęża rozszerzone pory, reguluje ilość wydzielanego sebum oraz skutecznie redukuje aktywne stany zapalane.

KAWITACJA – czyli inaczej peeling kawitacyjny to innowacyjny zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, które w kontakcie z wilgotnym naskórkiem tworzą na jego powierzchni mikroskopijne pęcherzyki gazu. Drgania wywołane przez specjalistyczne urządzenia powodują pęknięcie pęcherzyków, co pozwala na rozbicie komórek martwego naskórka, a w efekcie odsłonięcie oczyszczonej skóry, usunięcie nadmiaru sebum, pozbycie się zaskórników, wągrów oraz bakterii.

Zapewniamy, że z trądzikiem można wygrać. W naszej Reha- Med pomożemy Ci szybko odzyskać nieskazitelnie gładką oraz zdrową cerę!

ZAPRASZAMY!