Poradnik: jak się przygotować do depilacji laserowej? Ile kosztuje, na ile starcza, czy boli?
Codzienne golenie, związane z tym podrażnienia czy wrastające włoski to problem, z którym zmaga się wiele kobiet oraz mężczyzn. Na szczęście współczesna kosmetologia oferuje skuteczne rozwiązanie, które pozwala usunąć niechciane owłosienie, a jest nim epilacja laserowa.
Jaki laser jest najbardziej skuteczny?
Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które reklamowane są jako niezawodne i skuteczne w redukcji owłosienia, natomiast często jest to jedynie chwyt marketingowy. Według wielu badań naukowych najskuteczniejsze w redukcji owłosienia są medyczne lasery diodowe, których długość fali to 810nm. Ta długość fali charakteryzuje się tym, że działa na melaninę, czyli barwnik znajdujący się w ludzkiej skórze oraz włosach.
Dla kogo epilacja laserowa?
W związku z tym do zabiegu epilacji laserowej kwalifikuje się każdy, którego włosy zawierają wcześniej wspomnianą melaninę. Idealna sytuacja jest u osób, które mają jasną karnację oraz czarne włosy, ponieważ większość energii zostanie pochłonięta przez maleinę znajdującą się we włosie, co spowoduje uszkodzenie mieszka włosowego.
Jak przygotować się do zabiegu?
Przygotowanie do depilacji laserowej jest kluczowe, aby zapewnić jej skuteczność i minimalizować ryzyko działań niepożądanych. Oto kilka ważnych wskazówek, jak przygotować się do zabiegu:
1. Unikaj opalania się! Przez około 2 tygodnie przed zabiegiem unikaj ekspozycji na słońce i solarium, ponieważ świeżo opalona skóra może zwiększać ryzyko poparzeń lub podrażnień podczas zabiegu.
2. Nie gol się tuż przed zabiegiem. Kilka dni przed zabiegiem najlepiej nie usuwać włosów za pomocą maszynki do golenia, ponieważ ważne jest, by w dniu zabiegu włosy były jak najkrótsze. Idealnie jest ogolić obszar ciała na dzień przed depilacją, by włosy były widoczne, ale nie za długie. Długie włosy mogą utrudniać dotarcie lasera do mieszka włosowego.
3. Zrezygnuj z depilacji woskiem i pęsetą. Przez około 4-6 tygodni przed zabiegiem należy unikać stosowania wosku, pęsety i innych metod usuwania włosów, które usuwają włosy z cebulką. Depilacja laserowa działa na mieszki włosowe, więc usunięcie włosów w ten sposób utrudnia działanie lasera.
4. Umyj skórę przed zabiegiem. W dniu zabiegu dobrze jest wykonać dokładny peeling skóry oraz umyć ją delikatnym środkiem, aby usunąć wszelkie resztki kosmetyków, olejków czy balsamów. Skóra powinna być czysta i sucha.
5. Unikaj stosowania substancji drażniących. Na kilka dni przed zabiegiem unikaj stosowania kosmetyków zawierających kwasy AHA, retinoidy, czy inne silnie działające składniki, które mogą podrażnić skórę.
6. Poinformuj specjalistę o stanie zdrowia. Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia skórne, bierzesz leki (szczególnie leki światłoczułe) lub jesteś w ciąży, poinformuj o tym specjalistę przed zabiegiem. Niektóre stany zdrowia mogą wpływać na bezpieczeństwo depilacji laserowej.
Na jak długo wystarcza zabieg i ile ich wykonać?
Najczęstsze pytania zadawane przez klientów to na jak długo wystarcza zabieg oraz ile zabiegów należy wykonać. Jest to kwestia indywidualna zależna od wielu czynników. Są to między innymi rodzaj, grubość oraz kolor włosa, okolica zabiegowa oraz od urządzenia użytego do zabiegu. Najskuteczniejsze lasery w redukcji owłosienia to lasery medyczne, diodowe. Spośród nich najlepszym wyborem będzie PrimeLase, który charakteryzuje się najwyższym punktem szczytowym sposób wszystkich laserów diodowym dostępnych na rynku, co zapewnia wysoką skuteczność. Dodatkowo szkło zabiegowe jest na tyle duże, że zabieg jest szybki, a mocne chłodzenie w głowicy sprawia, że zabieg jest bezbolesny oraz bardzo komfortowy. Standardowo należy wykonać koło 6 zabiegów depilacji laserowej w odstępie 4-8 tygodni. Nie ma możliwości, Abu usuwać owłosienia podczas jedynego zabiegu, ponieważ usuwane są jedynie włosy w fazie anagenu, czyli aktywnej fazie wzrostu. Po skończonej serii zabiegów, należy wykonywać zabiegi przypominające, kiedy zauważymy, że włoski zaczynają odrastać. Sugerujemy, aby zabieg przypominający wykonać minimum raz w roku, w celu utrzymania gładkiej skóry bez podrażnień.
Czy epilacja laserowa boli?
Epilacja laserowa może wywoływać różne odczucia, które zależą od wrażliwości osoby oraz miejsca, gdzie zabieg jest przeprowadzany. Na odczucia bólowe wpływ ma również sprzęt, którym wykonywany jest zabieg. Lasery starszej generacji nie spełniają oczekiwań wymagających klientów, a wiele osób mając z nimi wcześniejsze doświadczenia, obawia się kontynuacji zabiegów, ze względu na duży dyskomfort zabiegowy. Laser najnowszej generacji PrimeLase odczarowuje te doznania, ponieważ jest wyposażony w system chłodzenia kontaktowego, dzięki któremu z epilacji laserowej korzystają nawet osoby, o bardzo niskim progu bólu. Wiele osób nie opisuje tego jako uczucie bólu, a jedynie uczucie delikatnego ciepła oraz „igiełek”, które pojawiają się w trakcie emisji impulsu świetlnego przez laser. W bardziej wrażliwych miejscach (np. okolice bikini, pachy) odczucia mogą być bardziej intensywne, natomiast umiejętność oraz doświadczenie kosmetologa powodują, że dyskomfort jest zredukowany do minimum. Kluczowy jest również dobór odpowiednych parametrów przez specjalistę, dlatego warto wybierać kliniki z doświadczeniem, w których pracują wykwalifikowani specjaliści.
Ile kosztuje epilacji laserowa?
Ceny zabiegów są bardzo zróżnicowane, zależne od miejsca, w którym są wykonywane oraz rodzaju sprzętu. Na cenę ma również wpływ okolica zabiegowa oraz ilość wykupionych zabiegów, czyli tak zwane pakiety zabiegowe. Ceny zabiegów z wykorzystaniem medycznego lasera diodowego PrimeLase zaczynają się już od 180zł w przypadku pojedynczych zabiegów. Patrząc na ilość pianek do golenia oraz jednorazowych maszynek, które zużywamy jest to niewielka kwota, za którą pozbywamy się podrażnień i wrastających włosków, zyskując jednocześnie pewność siebie.