Category Massages
kobieta z blizną

W Reha-Med w terapiach blizn oraz bliznowców wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenie medyczne. Nasz aparat oparty jest na najnowocześniejszej technologii łączącej w sobie możliwość frakcjonowania skóry, mikronakłuwania igłami, lasera diodowego, biostymulacyjnego światła podczerwonego oraz radiofrekwencji. Tak innowacyjna metoda pozwala nam nie tylko pobudzić proces intensywnej regeneracji uszkodzonych tkanek, przywracając im pierwotny wygląd, ale też stymulować głębokie procesy odbudowy i poprawy kondycji skóry. Dzięki temu możemy pomóc Ci pozbyć się blizn potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjne, a nawet obszernych blizn pooparzeniowych.

Rodzaje blizn

Blizna jest naturalnym efektem gojenia się skóry po większym jej zranieniu lub uszkodzeniu. Czasem jednak, gdy proces gojenia się rany przebiega nieprawidłowo, blizna przybiera nieestetyczny wygląd zmiany zanikowej, charakterystycznej dla blizn trądzikowych (w przypadku zbyt małej ilości wytwarzanego kolagenu) lub blizny przerosłej, wyraźnie wystającej ponad powierzchnię skóry (w sytuacji, gdy dochodzi do nadprodukcji kolagenu i „wypchnięcia” tkanki skórnej ku górze).

Nasz sposób leczenia

W naszej Klinice, dzięki zabiegowi Matrix Speed, inicjujemy proces maksymalnego podgrzania pokrytego blizną fragmentu skóry, czyli tzw. koagulacji oraz grzania objętościowego. Dodatkowo dobierane dla Ciebie parametry głębokości penetracji energii, pozwalają nam zaoferować Ci zawsze indywidualny schemat zabiegu, przy jednoczesnym zmniejszeniu jego inwazyjności oraz zwiększeniu skuteczności. Podczas takich działań komórki tworzące bliznę zaczynają „chłonąć” energię, której ciepło przyczynia się do remodelingu tkanek oraz pobudzenia fibroblastów do wytworzenia nowego kolagenu, a w konsekwencji ponownej i co ważne, prawidłowej przebudowy blizny.

Zalety zabiegu Matrix Speed

  • ogromna skuteczność i skrócony okres rekonwalescencji (makijaż możesz nałożyć już po 12 godzinach od zabiegu, w przypadku technologii laserowych czas ten wydłuża się do 48 godzin)
  • urządzenie łączy w sobie kilka medycznych technologii, a także wyposażone jest w kilkanaście programów, pozwalających nam na modyfikację parametrów zabiegu
  • zabieg urządzeniem Matrix Speed jest wysoce bezpieczny i wykonać go możesz względu na rodzaj blizny, odcień skóry, czy porę roku
  • zabieg nie niesie ze sobą ryzyka komplikacji, powstania kolejnych blizn czy przebarwień pozabiegowych

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu dzielimy na bezpośrednie oraz postępowe. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Jest to normalna reakcja organizmu, która znika samoistne w ciągu 1-2 dni. Poza tym zabieg niesie ze sobą natychmiastową poprawę wyglądu blizny, która staje się wygładzona, a skóra bardziej napięta (ma to związek z dynamicznym obkurczaniem się włókien kolagenowych). Następnie wraz z upływem czasu, dochodzi do wytworzenia nowego kolagenu i remodelingu skóry, czyli zastąpienia blizny nową, zdrową tkanką skórną (proces ten trwa od 3 do 6 miesięcy). Dzięki temu przez ten cały czas będziesz zauważać stopniową poprawę kondycji blizny, jej wygładzenie, obkurczenie, zmniejszenie, rozjaśnienie oraz zrównanie z powierzchnią skóry.

Zabieg Matrix Speed jest dla Ciebie szansą na pozbycie się wszelkiego rodzaju blizn.

ZAPRASZAMY!