Category Massages
twarz z przebarwieniami

Przebarwienia to płaskie plamy pigmentacyjne przybierające różne kształt i rozmiary, powstające wskutek nadprodukcji naturalnie występującej w Twojej skórze melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor włosów, oczu i skóry. Gdy praca melanocytów – komórek wytwarzających ten pigment zostaje zaburzona, dochodzi do nadmiernej produkcji melaniny lub osadzenia zbyt dużej jej ilości w jednym miejscu. Wtedy na skórze pojawiają się przebarwienia, z którymi nie zawsze czujemy się dobrze. W Reha-Med dysponujemy wieloma skutecznymi metodami, dzięki którym pozbędziesz się niechcianych plam, odzyskując gładką, nieskazitelną i promienną cerę.

W terapii przebarwień bardzo ważna jest wstępna konsultacja, która pozwala nam określić przyczynę ich powstania, a tym samym dobrać dla Ciebie najskuteczniejszy plan leczenia.

Musisz wiedzieć, że plamy pigmentacyjne występujące na skórze, mają różne podłoże – mogą towarzyszyć nam od urodzenia (plamy wrodzone) lub pojawić się z wiekiem (plamy nabyte).

W przypadku tych drugich należy wskazać najczęstsze czynniki generujące ich powstawanie:
silne promieniowanie UV oddziałujące na skórę
ciąża
zaburzenia hormonalne
stosowanie terapii hormonalnych oraz doustnej antykoncepcji
trądzik i inne stany zapalane skóry
okres menopauzy
nadczynność tarczycy
choroby wątrobowe
stosowanie kosmetyków i leków fotouczulających

Kolejną klasyfikacją, która ustalamy podczas Twojej wizyty w naszej Klinice, jest rodzaj przebarwień, głębokość ich osadzenia w skórze oraz wiek.

Przebarwienia, które pomożemy Ci zlikwidować to:

  • piegi
  • przebarwienia powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie UV
  • zmiany o podłożu hormonalnym
  • ostuda dotykająca często kobiety w ciąży
  • plamy soczewicowate starcze
  • zmiany trądzikowe,
  • przebarwienia pourazowe (blizny)
  • plamy pozapalne występujące po przebytej chorobie (np. ospie)
  • przebarwienia polekowe
  • przebarwienia powstające w wyniku kontaktu z substancjami fotouczulającymi

Po ustaleniu przyczyny oraz rodzaju Twoich przebarwień przejdziemy do efektywnego ich leczenia. Przedstawiamy Ci nasze najskuteczniejsze metody usuwania przebarwień skórnych i naskórkowych, które często stosujemy w terapii łączonej. Dzięki temu gwarantujemy Ci kurację, która zlikwiduje nieestetyczne plamy na skórze, wyrówna koloryt cery i zapobiegnie powstawaniu nowych zmian.

Peelingi chemiczne – w terapii przebarwień stosujemy hydrokwasy (kwas glikolowy, salicylowy, laktobinowy), kwasy TCA, kwas fitowy, kojowy, migdałowy lub azelainowy. Dzięki nim złuszczamy Twój naskórek, usuwając przy tym powierzchowne plamki, ale też działamy znacznie głębiej, na poziomie skóry właściwej. Specjalnie dobrany dla Ciebie kwas, penetrując podskórnie, hamuje nadmierne działanie melanocytów i usuwa miejscowo nagromadzoną melaninę, tym samym likwidując widoczne na Twojej skórze przebarwienia.

Mikrodermabrazja – w naszej Klinice wykonuje zarówno mikrodermabrazję diamentową, jak i szafirową. Podczas zabiegu usuwamy martwy naskórek, dzięki czemu Twoja skóra staje się gładka, promienista i dogłębnie oczyszczona. Dodatkowo mechanicznym masażem pobudzamy wzmożoną syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także normujemy pracę melanocytów. Stąd wysoka skuteczność i nasza gwarancja, że po zabiegu pozbędziesz się przebarwień, zyskując w zamian młodszą i zdrowszą skórę.

Xlase Plus – jest to nasza najskuteczniejsza forma walki z przebarwieniami, opierająca się na nowoczesnej, laserowej technologii. Podczas zabiegu wykorzystujemy selektywną fototermolizę, czyli energię cieplną, która docierając do najgłębiej położonych depozytów melaniny, usuwa jej nadmiar i zapobiega nadprodukcji barwnika w przyszłości. Taką terapią pomożemy Ci pozbyć się najgłębiej położonych przebarwień, a także odmłodzimy i zregenerujemy Twoją skórę na poziomie wewnątrzkomórkowym!

ZAPRASZAMY!