Autorski masaż owłosionej skóry głowy
Masaż relaksacyjny skóry głowy - przywraca zdrowy krwiobieg i wpływa na wygląd włosów. Złuszcza naskórek, oczyszcza skórę włosów od zanieczyszczeń, usprawnia pracę gruczołów łojowych i potowych, a także osiągamy lepsze ukrwienie, co wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Najlepiej łączyć masaż skóry głowy z równoczesnym wcieraniem preparatów wzmacniających oraz środków przeciwdziałających wypadaniu włosów, co będzie bardziej efektywne, a tym samym pobudzi mechanicznie krążenie na tym obszarze ciała.
Masaż głowy jest zabiegiem, którego pośrednim efektem jest lepsze zaopatrywanie cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen. Co więcej, podczas tej czynności złuszcza się duża ilość martwego naskórka, który zwykle blokuje pory i pobudza gruczoły do nadmiernej produkcji łoju.
Masaż głowy ma również właściwości kojące, odprężające, lecznicze i profilaktyczne. Na głowie znajduje się mnóstwo receptorów, które mają łączność z naszymi organami wewnętrznymi. Całe ciało reaguje pozytywnie, kiedy pobudza się te punkty. Jest to sposób na pozbycie się bólu głowy. Masaż głowy jest świetnym dopełnieniem masażu zatok i skroni, pomaga też przy zawrotach, nerwicy i migrenie spowodowanej problemami z krążeniem. Poprawia pamięć i pomaga pozbyć się zmęczenia.
20 min.
seria 6-10 zabiegów, co 2-4 dni,
Dla kogo
- dla osób borykających się z problemem wypadających włosów, migren, w celu wzmocnienia kuracji trychologicznej.
Zalecenia
- zabieg nie wymaga rekonwalescencji - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do codziennej aktywności,
- dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych należy stosować się do zaleceń ustalonych indywidualnie z trychologiem.
Przeciwwskazania:
- łojotok,
- łupież tłusty
- erytrodermia skóry głowy,
- łuszczyca,
- przerwana ciągłość naskórka.
Rezultaty
- zahamowanie wypadania włosów,
- stymulacja i zwiększenie krążenia krwi oraz limfy,
- dotlenienie i nawilżenie naskórka,
- zwiększona penetracja składników aktywnych z ampułek,
- rewitalizacja skóry,
- pobudzenie proliferacji fibroblastów,
- minimalizuje rogowacenie naskórka,
- wzmacnia barierę rogową naskórka wspomagając system odpornościowy,
- wzmocnienie cebulek włosowych,
- poprawa odżywienia skóry,
- poprawa pamięci,
- niwelacja migren.