Karboksyterapia - terapia łuszczycy owłosionej skóry głowy
Karboksyterapia jest terapią medyczną, która polega na śródskórny wprowadzeniu dwutlenku węgla w obszary zmienione chorobowo. CO2 rozchodzi się równomiernie pod skórą głowy, rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne oraz tworząc nowe, tym samym poprawiając lokalne mikrokrążenie.
Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które pod wpływem dwutlenku węgla zostają rozszerzone, dotlenione oraz odżywione, co w konsekwencji powoduje wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.
Istotnym badaniem diagnostycznym w łuszczycy jest kapilaroskopia – pozwala ocenić stan naczyń włosowatych w obrębie zmian skórnych. Charakterystyczne są zmiany ilościowe i jakościowe w obrębie kapilar. Obserwuje się wydłużenie części żylnej naczyń włosowatych kosztem skrócenia części tętniczej tych naczyń.
Ponadto w obrębie blaszki łuszczycowej obserwuje się zdeformowane kapilary o poskręcanym, wężykowatym przebiegu. Nieprawidłowości w obrębie kapilar utrzymują się kilka miesięcy po zniknięciu zmian skórnych. Obraz kapilaro skopowy jednoznacznie pokazuje upośledzone mikrokrążenie w obrębie blaszki łuszczycowej.
Po terapii dwutlenkiem węgla obserwuje się prawidłowy obraz kapilaroskopowy skóry z łuszczycą. Dlatego też karboksyterapia zalecana jest do terapii łuszczycy, w połączeniu z tradycyjnymi metodami medycznymi przyspiesza leczenie zmian i wydłuża znacznie okres remisji.
Podczas zabiegu karboksyterapii pobudzane są procesy neowaskularyzacji, czyli tworzenia się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacji, czyli poszerzania i udrożnienia zwężonych naczyń krwionośnych. Proces ten potęgują dotlenienie i odżywienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.
W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGM. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenienia i odżywienia otaczających tkanek.
Zabieg karboksyterapii przeprowadzamy z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego systemu bazującego na najnowocześniejszej technologii - Julié.
Dla kogo:
- dla osób borykających się z problemem łuszczycą skóry głowy.
Zalecenia:
- do 12 h po zabiegu należy nie myć głowy,
- do 12h nie wykonywać intensywnych ćwiczeń,
- do 48h nie pocierać, rozcierać, masować miejsca iniekcji,
- do 3 dni unikać basenu, sauny, solarium, samoopalaczy i kąpieli słonecznych,
- do wygojenia nie korzystać z innych zabiegów na skórę głowy bez konsultacji ze specjalistą,
- ZABIEG WYKONUJEMY W OKRESIE REMISJI CHOROBY
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroba niedokrwienna serca,
- niewydolność oddechowa,
- niewydolność nerek, dializy,
- zakrzepowe zapalenia żył,
- przebyty udar lub zawał,
- hemofilia,
- choroba Willebrand’a, zaburzenia gojenia,
- ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego,
- epilepsję,
- nowotwory, chemioterapia,
- nieleczone nadciśnienie tętnicze krwi,
- anemia,
- jaskra,
- choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
- ostre infekcje,
- gorączka,
- skłonność do bliznowców,
- trądzik różowaty,
- strach przed igłami.
Rezultaty:
- zahamowanie wypadania włosów,
- zagęszczenie włosów,
- włosy stają się mocne i zdrowe,
- następuje redukcja łuszczycy skóry głowy.