Laserowe usuwanie rumienia i trądziku różowatego
Pierwszym objawem problemów naczyniowych jest nagłe zaczerwienienie skóry pod wpływem różnych czynników, np. promieniowania UV, niskich lub wysokich temperatur, alkoholu, pikantnych potraw, gorących napojów czy też stresu. Rumień bardzo często pojawia się także u kobiet stosujących przez długi czas tabletki antykoncepcyjne
Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe, rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek w postaci drobnych czerwonych "nitek". Tego typu zmiany określamy terminem teleangiektazji. W zależności od objawów klinicznych, wykonanie skutecznego zabiegu wymaga każdorazowo indywidualnego dobrania źródła światła i parametrów impulsu - zabiegi są wykonywane za pomocą lasera.
Rumień często jest podłożem do trądziku różowatego, czyli zapalną i przewlekłą chorobą skóry twarzy. Dlatego dzięki specjalistycznym zabiegom można zlikwidować problem działając na przyczynę, czyli rozszerzone naczynka, a nie tylko na objawy trądziku.
Do zamykania punktowych naczyń krwionośnych, które mogą występować m.in. na twarz, dekolcie wykorzystujemy platformę Xlase Plusz pasmem absorpcji 1064 nm dedykowanym dla punktowych naczyń. Korzystanie z tej długości fali jest szczególnie przydatne dzięki zdolności głębokiego wnikania promieniowania do skóry właściwej, co powoduje koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach.
Do redukcji rumienia( drobne sieci naczyn krwionośnych) wykorzystujemy kalibrowane światło pulsacyjne CPL o długości fali 550 -950 nm. Parametry X-Lase Plus gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię zamykania naczynek krwionośnych. W trakcie zabiegu wiązka świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych, energia ta przekształcana jest w energię cieplną, a to z kolei powoduje silne obkurczenie naczyń i tym samym widoczną redukcję rumienia.
W zależności od ilości I głębokości rozszerzonych naczynek, indywidualnie dobieramy metodę ich zamknięcia. Zastosowane odpowiedniego laseru powoduje, że zabieg jest nie tylko skuteczny, ale również aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.
15-45 min.
Dla kogo
- dla osób z problemem rumienia, popękanych naczyń krwionośnych oraz z trądzikiem różowatym
Zalecenia:
- należy używać na co dzień kremów z filtrem SPF 50,
- nawilżać miejsce poddane zabiegowi,
- nie wolno opalać skóry miesiąc po zabiegu,
- należy zrezygnować z wysiłku fizycznego 3 dni po zabiegu,
- należy zrezygnować z sauny oraz basenu tydzień po zabiegu,
Przeciwwskazania:
- ciąża oraz laktacja,
- świeża opalenizna ok 1-mc. przed zabiegiem,
- stosowanie samoopalaczy około 2 tyg. przed zabiegiem,
- stosowanie peelingów około 2 tyg. – 1 mc. przed zabiegiem,
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających ok 1 m-c.,
- terapia retinoidami 6 miesięcy przed zabiegiem,
- zaawansowana miażdżyca,
- nadciśnienie nieregulowane,
- hemofilia
- zakrzepica zaawansowana,
- cukrzyca zaawansowana,
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
- choroby autoimmunologiczne w okolicy zabiegowej np. łuszczyca, twardzina, toczeń rumieniowaty, SLS,
- nowotwory oraz okres 5 lat po wyleczeniu,
- rozrusznik serca,
- choroby psychiczne,
- obniżona odporność,
- przeziębienie.
Rezultaty:
- całkowite usunięcie lub redukcja rumienia,
- redukcja trądziku różowatego,
- zamknięcie popękanych naczyń krwionośnych,
- jednolity koloryt skóry.