Usuwanie zmarszczek


Toksyna botulinowa bardziej znana pod nazwą Botoks, podana pod skórę blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wszystkie inne funkcje skóry, takie jak wrażliwość‡ skóry na dotyk, koloryt unerwienie, nie ulegają… zmianie. Jest to proces odwracalny utrzymują…cy się od ok. 4 m-cy do ok 6 m-cy lub dłużej.
 
Botoks znalazł miejsce w medycynie i kosmetyce estetycznej ze względu na rewelacyjne efekty usuwania zmarszczek, redukcji kurzych łapek, zmarszczek czołowych poziomych oraz zmarszczek między brwiowych. Po zastosowaniu botuliny twarz wygląda na wypoczętą… i młodszą….


Wskazaniem do zabiegu jest obecność‡ niechcianej zmarszczki:

Głównym zadaniem botoxu jest spłycenie istnieją…cych już zmarszczek, ale również bardzo ważną… funkcją… jest zastosowanie go w celach profilaktycznych. Stosowanie botoksu wystarczają…co wcześ›nie ( wiek ok 27-30 lat ) gwarantuje gładką… skórę i młody wyglą…d przez długie lata.

Przebieg zabiegu:

Zabiegi z użyciem botoksu przy zastosowaniu odpowiednich dawek są… całkowicie bezpieczne, a działanie ogranicza się ściśle do miejsc podania. Botoks wstrzykiwany jest we wcześniej zaznaczone punkty przy pomocy jednorazowej strzykawki z bardzo cieniutka i krótką… igiełką…. Sam zabieg przy zachowaniu wszelkich zasad higieny, trwa ok. 15-20 minut i w zasadzie jest bezbolesny. Dla osób z dużą… wrażliwością… na ból stosujemy kremy znieczulają…ce.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 • nadwrażliwość‡ na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • stosowanie następują…cych leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
 • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
 • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
 • D-penicylamina (Cuprenil)
 • cyklosporyna
 • tubokuraryna, pankuronium, galamina
 • sukcynylocholina
 • linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji

Po zabiegu:

Pierwsze efekty można zaobserwować‡ już po 2-3 dniach, natomiast na ostateczny efekt musimy poczekać‡ ok 10 dni. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń„, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne.
Zaraz po zabiegu w miejscach iniekcji może pojawić‡ się lekkie zaczerwienienie, które po krótkiej chwili ustępuje.
 Można wrócić‡ do codziennych obowią…zków przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń„ uzyskanych w gabinecie:
 

nie masujemy miejsc poddanych zabiegowi,
nie pochylamy głowy przez 4 kolejne godziny,
nie śpimy przez 4 godziny.

 
Jak przygotować‡ się do zabiegu:

Przed zabiegiem nie należy palić‡ przez około 4 godziny.

Powtarzanie zabiegów:

Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zastosowaniem botoksu ponieważ wypoczęty i młody wyglą…d w dzisiejszych czasach jest bardzo pożą…dany. Gdy jesteśmy zadowolone z odbicia w lustrze poprawia się nasze samopoczucie, podwyższa samoocena, co ma olbrzymi wpływ na kontakty międzyludzkie w pracy i w domu. Zabieg można powtarzać‡ co 6 -8 miesięcy.