Category Organic
kobieta

Źle wykonany makijaż permanentny? Krzywe, za ciemne brwi? Fioletowe usta? Czarny kontur? Nie musisz czekać kilku lat, aż nieudany makijaż sam zejdzie. Możesz go usunąć lub rozjaśnić najnowocześniejszym laserem przeznaczonym do usuwania makijażu permanentnego i tatuażu.
Laser neodymowo-yagowy Q Switch przenika naskórek i wnika do skóry właściwej wpływając na pigment, który go absorbuje zmieniając przy tym swoją masę. Laser działa bardzo wysoką energią, pulsując w krótkich odstępach czasu liczonych w nanosekundach. Porażony nim pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika.
Urządzenie posiada certyfikat CE, spełniając międzynarodowe standardy. Laser Nd: Yag Q-switch emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm. W trybie pracy laser neodymowo-yagowy Q-switch generuje krótkie impulsy (10--20 ns) o wysokiej gęstości energii

usuwanie makijarzy permanentnego

Wskazania do terapii:
- makijaż permanentny brwi, oczu i ust,
- plamy soczewicowate,
- znamiona wrodzone typu cafe au lait, znamię Beckera, plama mongolska, znamię Ito,
- melasma - jako metoda uzupełniająca,
- brodawki łojotokowe.

Jak to działa?
Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch umożliwia usuwanie nawet bardzo intensywnych przebarwień czy tatuaży.
Mechanizm działania lasera polega na podgrzewaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek, w których umieszczony jest barwnik.
Rozbity pigment pochłaniają makrofagi, a jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów.
Miejsce poddane działaniu lasera staje się białe, po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu, pojawić się może również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach.
Nie można z góry określić ile zabiegów będzie potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuażu czy makijażu permanentnego. Faktem jest również, że pełne usunięcie niektórego rodzaju tatuaży czy makijaży nie będzie możliwe.
Liczba zabiegów zależy od:
Koloru przebarwienia lub tatuażu
Wielkości/ gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika
Typu przebarwienia lub barwnika
Głębokści osadzonego pigmentu
Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny, efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień)
Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera
Krótki czas zabiegu znacząco wpływa na komfort pacjenta. Laser nie wywołuje silnego bólu, w związku z czym w większości przypadków praca z nim nie wymaga znieczulenia, ale indywidualne odczucia klientów bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić.

Zalecenia po zabiegu:
W ciągu 24 godzin od zabiegu, nie myj miejsca poddanego usuwaniu i chroń je od zamoczenia.
Na drugi dzień można przykładać kostki lodu, żeby zmniejszyć opuchliznę.
Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha. Należy o nią dbać tak jak o skórę po poparzeniach słonecznych.
W przeciągu 2-3 dni nie używaj na poddanym zabiegowi miejscu żadnych kosmetyków kolorowych.
Przez 7 dni 3 razy dziennie przemywaj skórę wodą utlenioną i smaruj ją panthenolem.
Przez kolejne dni miejsce zabiegowe powinno być intensywnie natłuszczane i w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać powstałych strupków, ponieważ może powstać blizna w tym obszarze.
Po zabiegu istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia swędzenia, ponieważ skóra przez 2-3 tygodnie ulega łuszczeniu.
Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiaj tego miejsca na działanie promieni słonecznych.
Przez miesiąc nie można korzystać z sauny, solarium, basenu.
Po 3 tygodniach skóra jest wygojona.
Laser jest bezpieczny dla cebulek włosów i zdrowej skóry - nie rani i nie pozostawia blizn.
W przypadku brwi, od razu po zabiegu włoski jaśnieją, jednak nowe które będą rosły są już w naturalnym kolorze. Po tygodniu od zabiegu można nałożyć hennę na włoski, żeby je przyciemnić.
Po 8 tygodniach od ostatniego zabiegu, można wykonać makijaż permanentny.

Przeciwwskazania do zabiegu:
hemofilia
cukrzyca
ciąża
chemioterapia
rozrusznik serca
choroby skóry
przeziębienie
skłonność do infekcji
zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
intensywna opalenizna
skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń
obniżona odporność
wirus HIV
problemy z krzepliwołścią krwi
przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów

ZAPRASZAMY!