Karboksytrapia skóry głowy

NOWOŚĆ W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ!!

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań„ i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na ś›ródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?

 Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką… igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionoś›nych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią… skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną… jej sprężystości…. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą… tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń„ krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. łą…czenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, iż karboksykoterapia jest jedną… z najbardziej obiecują…cych technik rewitalizacji skóry.

CZY CO2 STOSOWANY W KARBOKSYTERAPII JEST SZKODLIWY?

 CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można ś›miało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

 

Jak długo trawa zabieg?

Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.
Zalecana jest seria 8-12 zabiegów

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogołść zastosowań„ leczniczych

 • najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łą…czy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
 • alternatywa dla liposukcji
 • minimalizowanie rozstępów (60-80%)
 • usuwanie zmarszczek
 • przywrócenie jędrności i elastycznoś›ci skóry twarzy oraz całego ciała
 • minimalizacja worków i cieni pod oczami
 • redukcja podwójnego podbródka
 • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
 • zwiększanie gruboś›ci skóry

Wskazania:

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wyglą…d skóry. Jednymi z wielu będą… stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń„ krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukują…ce tkankę tłuszczową…).

Wskazania:

 • Worki i cienie okolic oczu
 • Zmarszczki statyczne okolic oczu
REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI

Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mają…cych na celu zwiększenie ilołści kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń„ krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą… większej iloś›ci tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną… poprawę jakości skóry.

 LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 cz궛ciowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmołźonego drenałźu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarał„czowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń„ i celulitu jest znakomitą… alternatywą… dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną… powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

 ROZSTʘPY

Rozstępy są… wrzecionowatymi pasmami, występują…cymi najczęściej na skórze ud, brzucha, poś›ladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łą…cznej. Rozstępy powstają… w wyniku nadmiernego rozcią…gania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą… techniką… jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń„ krwionoś›nych) co przekłada się na znaczną… poprawę ukrwienia skóry. Ponadto implikuje sprawniejszą… pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właś›ciwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną… dostępną… terapią… zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień„. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

 BLIZNY

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną… – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez ś›wieżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają… zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mają…ca na celu nadanie skórze moźliwie największej wytrzymałoś›ci. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustą…pił stan zapalny.
Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża
 • Ciężka niewydolność nerek
 • Ciężka niewydolność płuc
 • Ciężka niewydolność serca
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej