Category Organic
bujne włosy

Trychologia – kompleksowa terapia skóry głowy

Gęste, zdrowe i lśniące włosy to cel, do którego dąży większość z nas. Niestety, schorzenia takie jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież czy łysienie są coraz bardziej powszechnym problemem zarówno wśród kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Pamiętaj, że zła kondycja włosów to często wyraźny sygnał od Twojego organizmu, że dzieje się w nim coś niepokojącego. Dlatego niezwykle istotne jest, aby reagować natychmiast po zauważeniu jakichkolwiek zmian w obrębie włosów czy skóry głowy. Zdecydowanie najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest wizyta u wyspecjalizowanego trychologa.

Czym się zajmuje się trychologia?

Trychologia to prężnie rozwijająca się dziedzina nauk medycznych, która swoją uwagę skupia na diagnozowaniu oraz - przede wszystkim - leczeniu chorób włosów i skóry głowy. Jak z pewnością wiesz, dotychczas tego typu schorzeniami zajmowali się zazwyczaj dermatolodzy, jednak ich pomoc często okazywała się  niewystarczająca. Trychologia wyróżnia się tym, że nie ogranicza się do jednej specjalizacji, a łączy w sobie wiedzę z różnych dziedzin medycyny. Trafne zidentyfikowanie problemu, jak i dobranie właściwej terapii to klucz do sukcesu  w leczeniu zaburzeń wypadania włosów, uszkodzeń łodygi włosa czy rozmaitych chorób skóry. W naszej klinice sprawnie łączymy zagadnienia medycyny, kosmetologii i fryzjerstwa, co pozwala zapewnić pacjentom indywidualną, wieloaspektową terapię, przynoszącą naprawdę spektakularne efekty! Z medycznego punktu widzenia skupiamy się przede wszystkim na rozpoznaniu danego schorzenia i jego kompleksowym leczeniu. Z kolei estetyczna strona trychologii, umożliwia wszechstronną pielęgnację. Korzystamy m.in. z profesjonalnych kosmetyków renomowanej marki Kapyderm. Najwyższej klasy atestowane preparaty  doskonale nawilżają, odżywiają i wygładzają włosy, poprawiają ich strukturę i zapewniając dogłębną odbudowę uszkodzonych kosmyków.

Badanie trychologiczne

Badanie trychologiczne to pierwszy krok na drodze do rozwiązania Twojego problemu z włosami.
W REHAMED specjalizujemy się w leczeniu:

 • nadmiernego wypadania włosów
 • łysienia
 • łupieżu
 • łuszczycy
 • łojotokowego zapalenie skóry głowy
 • osłabionych i zniszczonych włosów

Jak przebiega badanie trychologiczne?

Każde badanie poprzedzamy szczegółowym wywiadem z pacjentem w celu zebrania informacji dotyczących jego diety, pielęgnacji i ogólnego stanu zdrowia. Bardzo ułatwia to trafne zdiagnozowanie problemu, jak i dobranie najskuteczniejszej oraz najbezpieczniejszej dla danej osoby formy leczenia. Następnie przestępujemy do sedna, czyli drobiazgowej analizy skóry głowy pod mikroskopem trychologicznym. To bardzo ważny etap, który wiele mówi o etiologii problemów skórnych. Kolejnym krokiem – o ile dolegliwość wymaga poszerzenia diagnostyki -  jest analiza pierwiastkowa, podczas której wycinamy ok. 100 włosów z okolicy potylicznej, w celu kompleksowego przebadania pobranego materiału.

Omówienie wyników i wybranie najskuteczniejszej terapii

Przeprowadzone wcześniej badania pozwalają nam na precyzyjne określenie typu Twojego schorzenia. Po trafnie postawionej diagnozie, przychodzi czas na skutecznie działanie. Każdego z klientów traktujemy w sposób indywidualny i dobieramy sposób leczenia w zależności od rodzaju oraz zaawansowania problemu. Na pewno zaproponujemy Ci odpowiednią kurację.

W naszej klinice korzystamy z następujących metod:

 • KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY – zabieg polega na iniekcji dwutlenku węgla. Gaz CO2 dostając się pod skórę, przyspiesza krążenie krwi, a także przyczynia się do silnego dotlenienia i tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu, karboksyterapia jest niezwykle skuteczna w leczeniu łuszczycy czy problemów z wypadaniem włosów.
 • MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY – mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry głowy niewielkimi dawkami indywidualnie dobranych substancji leczniczych, które docierając do skóry właściwej, pomagają w leczeniu łysienia czy zaburzeń łojotokowych.
 • OZONOTERAPIA – terapia wykorzystuje leczniczy ozon, który wykazuje wysokie działanie bakteriobójcze. Wytwarzany w specjalistycznym urządzeniu parujący ozon, oddziałując na skórę głowy, doskonale ją oczyszcza, poprawia krążenie i stymuluje wzrost nowych włosów.
 • LASEROTERAPIA SKÓRY GŁOWY - światło lasera dociera do głębokich warstw skóry, gdzie pobudza mikrocyrkulację, wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Laseroterapia stosowana jest m.in. w celu zwiększenia ukrwienia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów.
 • ELEKTROTERAPIA SKÓRY GŁOWY – specjalne urządzanie wykorzystuje mikroprądy o wysokiej częstotliwości. Tak skondensowana energia, oddziałując na zakończenia nerwowe, przyczyniają się do lepszego ukrwienie skóry głowy, odżywienia cebulek oraz pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

 

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w klinice REHAMED są nieinwazyjne, bezpieczne, komfortowe i gwarantują niebywale wysoką skuteczność. Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wiedza, profesjonalizm oraz autentyczne zaangażowanie naszego zespołu specjalistów w problem, z jakim się do nas zgłosisz -  to gwarancja spektakularnych efektów!

ZAPRASZAMY!