Category Massages
Laserowe usuwanie tatuażu

Makijaż permanentny ma za zadanie wydobyć atuty urody i perfekcyjnie zdobić Twoją twarz przez kilka lat. Z takim założeniem idziesz na zabieg mikropigmentacji. Kłopoty zaczynają się, gdy efekt makijażu mocno odbiega od Twoich oczekiwań. Ta sama historia powtarza się w przypadku zbyt pochopnie podjętej decyzji o tatuażu, który został wykonany mało estetycznie lub po prostu stracił dla Ciebie swoją początkową wartość. Co wtedy zrobić, jeśli wszyscy przekonywali Cię, że takie ozdoby będziesz nosić do końca życia? Nic bardziej mylnego! W klinice Reha-Med wykonujemy zabieg laserowego usuwania tatuażu oraz makijażu permanentnego i skutecznie pomożemy Ci odzyskać zarówno koloryt, jak i strukturę skóry sprzed zabiegu!

Skuteczny i bezpieczny zabieg laserowy tylko w Reha-Med

Usuwanie makijażu permanentnego, tatuażu lub innych przebarwień wymaga ogromnej precyzji, szczególnie jeśli wykonujemy go w obrębie wrażliwych partii twarzy lub ciała. Dlatego w Reha-Med korzystamy z najwyższej klasy innowacyjnego lasera neodymowo-yagowego Q Switch. Urządzenie to w połączeniu z naszym profesjonalizmem jest doskonałym narzędziem, które pozwoli Ci pozbyć się niechcianych skutków pigmentacji. Dzięki niemu możemy zapewnić Ci skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny zabieg, który nie niesie ze sobą ryzyka powstania nieestetycznych blizn lub przebarwień. Niekwestionowaną zaletą naszego lasera jest również wysoki komfort podczas każdej procedury usuwania takich defektów. Z reguły zabiegi laserowe kojarzą się z mało przyjemnymi odczuciami, ale wizyta w Reha-Med będzie dla Ciebie stuprocentowym zaprzeczeniem tej tezy. Dlaczego? Ponieważ zabieg usuwania pigmentów z Twojej skóry zazwyczaj dzielimy na kilka serii, a to sprawia, że pojedyncza sesja jest krótka i niemal nieodczuwalna. Dodatkowo nieustannie dbamy o Twój komfort i jeśli jesteś szczególnie wrażliwa na ból, dodatkowo znieczulamy miejsce, które znajduje się w polu działania lasera.

Przeciwskazania

 • ciąża i okres laktacji
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • hemofilia
 • choroby skóry
 • rozrusznik serca
 • obniżona krzepliwość krwi
 • zakażenie wirusem HIV
 • skłonność do powstawanie przebarwień i bliznowców
 • przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów

Działanie lasera

Laser Nd: Yag Q-switch to innowacyjne urządzenie, które emituje promieniowanie podczerwone o długości fali nawet 1064 nm. Podczas zabiegu wykorzystujemy tę energię, aby trwale usunąć pigment zalegający pod Twoją skórą. Światło lasera nie uszkadzając powłoki naskórka, błyskawicznie przenika do głębokich warstw skóry właściwej, po czym podgrzewa punktowo nagromadzony barwnik. Następnie pigment poddany działaniu wysokiej temperatury zaczyna pęcznieć, a to prowadzi do pęknięcia komórek, w których został umieszczony i w rezultacie usunięcia niechcianego barwnika z Twojego organizmu w następstwie naturalnych procesów metabolicznych. Dzięki temu makijaż lub tatuaż z czasem staje się jaśniejszy, jego kontury zaczynają się rozmywać, aż w końcu całkowicie znika z powierzchni skóry. W celu pełnego usunięcie pigmentu zalecamy serię kilku zabiegów, wykonanych w 6-8 tygodniowych odstępach czasu, których ilość zależy od koloru barwnika, wielkości tatuażu, gęstości osadzonego pigmentu, odcienia skóry i Twoich indywidualnych reakcji na działanie lasera.

Zalecenie pozabiegowe

Aby procedura usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego była efektowna musisz przez okres rekonwalescencji, czyli przez około 3 tygodnie stosować się do naszych zaleceń:

 • przez pierwsze 24 godziny nie mocz miejsca w obszarze zabiegowym i unikaj kontaktu skóry z wodą
 • przez 2-3 po zabiegu nie stosuj podrażniających kosmetyków kolorowych
 • przez 7 dni 3 razy dziennie przemywaj skórę  wodą utlenioną i smaruj ją panthenolem
 • dbaj o higienę miejsca zabiegowe i przez kolejne dni natłuszczaj skórę delikatnymi preparatami
 • nie zdrapuj strupków, pozwól im samoistnie odpaść, inaczej grozi to powstaniem blizn
 • przez dwa tygodnie unikaj ekspozycji skóry na działanie promienie słonecznych i stosuj krem z wysokim filtrem UV
 • przez miesiąc po zabiegu unikaj korzystanie z basenu, sauny oraz solarium

Nieudany makijaż lub nieestetyczny tatuaż to problem, o którym szybko możesz zapomnieć. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wizyta w Reha-Med, gdzie skutecznie oraz bezpiecznie pomożemy Ci pozbyć się niechcianych pamiątek i odzyskać gładką, naturalnie wyglądającą skórę sprzed zabiegu pigmentacji!

ZAPRASZAMY!