Category Organic
talia i lód

Idealna metoda odchudzania?

Kriolipoliza została okrzyknięta jedną z najbardziej skutecznych, a co najważniejsze nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości. Dzięki niej w końcu możemy mówić o kresie popularności ryzykownej  liposukcji, ponieważ kontrolowane zamrażanie komórek tłuszczowych gwarantuje równie spektakularny oraz długotrwały efekt redukcji tkanki tłuszczowej. Po serii zabiegów będziesz mogła cieszyć się szczupłą, wymodelowaną sylwetką, wyraźną redukcją wagi oraz gładką skórą pozbawioną cellulitu. Znaczną różnicę zauważysz już po  pierwszej wizycie w naszej klinice, jednak nie są to ostateczne rezultaty. Wszystko dlatego, że zamrożony tłuszcz ulega rozpadowi, po czym wydalany jest z organizmu w następstwie wzmożonej pracy metabolizmu, a taki proces trwa zazwyczaj kilka tygodni. Na efekty warto jednak czekać, tym bardziej że kriolipoliza wywołuje proces apoptozy, czyli dosłownie programuje destrukcję komórek tłuszczowych w Twoim organizmie nawet do 6 miesięcy po ostatnim zabiegu!

Efekty zabiegu kriolipolizy

 • redukcja ok. 25-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi
 • utrata nawet kilku centymetrów w obwodzie ciała
 • redukcja „boczków” i fałd na brzuchu
 • szczupła, wymodelowana sylwetka
 • poprawa jędrności skóry
 • likwidacja cellulitu

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to metoda polegająca na kontrolowanym, a zarazem długotrwałym chłodzeniu obszaru ciała, z którego chcesz pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. To, jak niska temperatura będzie wykorzystywana podczas zabiegu, zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji oraz grubości tkanki tłuszczowej. Nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najodpowiedniejsze parametry chłodzenia, tak aby zapewnić Ci maksymalny poziom bezpieczeństwa idący w parze z zadowalającymi rezultatami. Niemniej jednak, aby osiągnąć zamierzony cel, stosujemy zazwyczaj temperaturę od -5 do -8 °C.

Jak niska temperatura oddziałuje na komórki tłuszczowe?

Komórki tłuszczowe wykazują bardzo niską tolerancję na zimno. Podczas zabiegu specjalna głowica zawierająca generator chłodzący, zasysa skórę wraz ze znajdującą się pod nią tkanką tłuszczową. Ekstremalnie niska temperatura powoduje efekt lipolizy, czyli proces rozkładu trójglicerydów. Obumarłe komórki tłuszczowe są następnie wydalane z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym, a niechciane krągłości sukcesywnie znikają z powierzchni Twojego ciała. Ponadto cała procedura cechuje się najwyższym stopniem bezpieczeństwa, ponieważ skóra jest cały czas chroniona przed odmrożeniem, a wszystkie sąsiadujące tkanki, mięśnie, naczynia krwionośne, nerwy i fibroblasty zawierają nieznaczne ilości tłuszczu i nie reagują na niską temperaturę wykorzystywaną podczas zabiegu.

Przeciwskazania

 • ciąża i okres laktacji
 • cukrzyca
 • rany oraz stany zapalne skóry
 • niska tolerancja na zimno
 • niedociśnienie
 • choroby nerek i wątroby
 • rozrusznik serca
 • choroba Raynauda, krioglobulinemia, hipoproteinemia

Po zabiegu

Kriolipoliza jest bezbolesna, w pełni bezinwazyjna oraz wyjątkowo bezpieczna. Nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani przerwy w aktywności życiowej i okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu możesz zauważyć zaczerwienie lub delikatny obrzęk ciała, lecz jest to naturalna oraz niegroźna reakcja organizmu, która ustępuje w ciągu kilku godzin.

Zamrażanie komórek tłuszczowych to obecnie jedna z najskuteczniejszych, ale też najprzyjemniejszych metod, która pozwoli Ci uzyskać smukłą sylwetkę. Pamiętaj jednak, że ważne jest zachowanie zdrowego stylu życia - wtedy utrata masy ciała jest nie tylko trwała, ale jeszcze bardziej spektakularna!

ZAPRASZAMY!