Category Massages
drenaż limfatyczny nogi

Wiosna to czas, kiedy chętniej korzystasz z zabiegów kosmetycznych lub medycyny estetycznej? Jako eksperci w dziedzinie dbania o Twój wygląd i jako kobiety doskonale to rozumiemy! Jeśli piękna pogoda za oknem sprawia, że chcesz czuć się atrakcyjnie, ale i zdrowo, a co za tym idzie, zastanawiasz się, co okaże się najlepszym antidotum na niechciane krągłości, nieestetyczne żylaki, poprawę kondycji skóry, czy wiosenną detoksykację organizmu? Mamy dla Ciebie gotową odpowiedź – drenaż limfatyczny, czyli specjalny rodzaj masażu, który odpowiednio wykonany, dobroczynnie wpłynie zarówno na poprawę wyglądu ciała, usprawnienie pracy całego organizmu, jak i likwidację powszechnych problemów zdrowotnych oraz poprawę samopoczucia.

Czym jest drenaż limfatyczny?

Drenaż to nic innego jak bardzo specyficzny rodzaj masażu uciskowego. Jego wyjątkowość polega na tym, że oddziałuje on przede wszystkim nie na układ krwionośny, a limfatyczny, który transportując płyn limfatyczny zwany chłonką, odpowiedzialny jest za ochronę organizmu przed wieloma chorobami oraz równowagę płynów ustrojowych. Sam masaż polega na kontrolowanym uciskaniu skóry, a następnie masowaniu jej odpowiednimi ruchami, które mają za zadanie „przepchnąć” nagromadzoną w naczyniach limfę i tym samym usprawnić krążenie oraz poprawić wydolność całego organizmu. Dodatkowo taki zabieg jest bezpieczny i wyjątkowo przyjemny – w czasie Twojej wizyty poprosimy Cię o założenie specjalnego kombinezonu i położenie się na wygodnej leżance. Następnie kombinezon wypełnimy powietrzem – ciśnienie powietrza opróżnia węzły limfatyczne, co pomaga w oczyszczeniu organizmu oraz uskutecznia całą procedurę i sprawia, że efekty drenażu będą jeszcze bardziej spektakularne.

Wskazania do masażu limfatycznego

 • nadwaga, nadmierna tkanka tłuszczowa
 • cellulit
 • spowolniony metabolizm
 • niewydolność żylna
 • choroba niedokrwienna kończyn dolnych
 • uczucie opuchniętych, ciężkich nóg
 • przewlekłe obrzęki
 • detoksykacja organizmu
 • zespół cieśni nadgarstka
 • utrata jędrności skóry
 • nierównomierny koloryt skóry
 • złe samopoczucie
 • stres, przewlekłe zmęczenie
 • osłabienie organizmu
 • bezsenność

Drenaż limfatyczny – jakie problemy rozwiązuje?

Nadmierna tkanka tłuszczowa i cellulit

Masowanie i uciskanie wskazanych partii ciała podczas masażu limfatycznego ma wiele dobroczynnych właściwości sprzyjających modelowaniu sylwetki. Po pierwsze wykonując drenaż limfatyczny, usprawniamy przepływ limfy, a tym samym wspomagamy pracę metabolizmu, jak i usuwamy z organizmu nagromadzoną wodę, która przyczyniać się może do powstawania cellulitu wodnego. Po drugie stosując serię uciskowych ruchów, rozbijamy nagromadzoną pod skórą tkankę tłuszczową. Dzięki temu masaż limfatyczny to szybki i przyjemny sposób, dzięki któremu możesz uzyskać smukłą, wymodelowaną sylwetkę bez niechcianych krągłości oraz skutecznie pozbyć się tak nielubianej skórki pomarańczowej.

Niewydolność żylna dolnych partii ciała i problemy z krążeniem

Drenaż limfatyczny to doskonały sposób bezinwazyjnego leczenia żylaków i innych tego typu dolegliwości, których źródła wypatrywać należy w nieprawidłowym krążeniu. Dzieje się tak, dlatego że podczas masażu dynamicznie pobudzamy zarówno układ krwionośny, jak i limfatyczny, dzięki czemu krew w żyłach płynie szybkiej i sprawniej, likwidując w ten sposób zastoje oraz występujące obrzęki. Dodatkowo masaż bardzo dobrze udrażnia węzły chłonne i pobudza komórki do prawidłowej pracy,  przeciwdziała niewydolności żylnej krążenia obwodowego, likwidując w ten sposób problem żylaków oraz zimnych stóp.

Jędrna, sprężysta skóra i doskonałe samopoczucie

Masaż limfatyczny pozwala nam w nieinwazyjny i przyjemny sposób pobudzić najgłębsze warstwy skóry oraz znajdujące się w jej wnętrzu włókna kolagenu i elastyny. Taki proces niesie za sobą same korzyści! Gwarantujemy Ci, że po serii zabiegów zauważysz znaczną poprawę jędrności i elastyczności skóry, która stanie się napięta, silniejsza i oczywiście widocznie młodsza. To jednak nie koniec rewelacyjnych efektów, jakich możesz spodziewać się po wykonaniu drenażu limfatycznego. Jego właściwości wpływają na oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn, a także sprzyjają relaksacji i odprężeniu, pozwalając Ci poczuć się zdrowszą, bardziej wypoczętą, pełną energii, po prostu szczęśliwszą.

ZAPRASZAMY!